REKLAMA
Lucas Tour

20 000 dni na Ziemi Nicka Cave’a. Seans filmowy w ramach DKF Nostromo

JASŁO / PODKARPACIE. W ramach DKF Nostromo odbędzie się kolejny seans filmowy. Tym razem będzie to produkcja w reżyserii Iain’a Forsyth’a oraz Jane Pollard, w której głównym bohaterem jest sam Nick Cave, najbardziej tajemnicza postać świata muzyki, filmu i literatury.

Jego wyjątkowy filmowy portret – „20 000 dni na Ziemi” – czyni artystę jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza widza do odpowiedzi na pytania: jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem? Emisja 3 listopada br. o godz. 18.00 w Kinie JDK. Cena biletu 10 zł.

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię życia Nicka Cave’a. W „20 000 dni na Ziemi” widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera.

Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

20 000 dni

(opr. JDK na podstawie Gutek Film)

27-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)