REKLAMA

22 tys. papierosów i 9 litrów alkoholu! Niemiec przyłapany na granicy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 22,5 tys. sztuk papierosów i 9 litrów alkoholu przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Medyce. Kontrabandę o rynkowej wartości ponad 15 tys. złotych mundurowi znaleźli w mercedesie, którym podróżował 52-letni obywatel Niemiec.

W miniony weekend (12.01.br.) funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód osobowy marki mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że w bagażniku pojazdu ukryte są znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także alkohol.

Do przemytu 22,5 tys. sztuk papierosów i 9 litrów alkoholu przyznał się 52-letni obywatel Niemiec, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na poczet której uiścił kwotę 19 tys. złotych oraz zryczałtowane koszty postępowania w wysokości 225 zł.

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

17-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.