REKLAMA
Lucas Tour

Akademia Małego Żaka z wizytą w straży (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sobotnie zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” tym razem odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.  Ekscytacja ale i niepewność rysowała się na twarzach dzieci już od początku zajęć. W niektórych głowach krążyła myśl… a może i ja zostanę strażakiem?

Zajęcia rozpoczęły się w Sali Edukacyjnej Ognik. Pod okiem pana strażaka młodzi studenci odbyli zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Poznali między innymi zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia awaryjnego. Nauczyli się poprawnego zgłaszania zdarzenia przez telefon. Zajęcia przeprowadzone zostały  w pokoju symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej.

Po części edukacyjnej dzieci udały się do pomieszczeń garażowych, gdzie stacjonują wozy strażackie. Były także świadkami, specjalnie dla nich zaaranżowanego alarmu pożarowego.

Jeżeli u kogoś tliła się jeszcze niepewność co do zawodu wykonywanego w przyszłości, to sobotniego przedpołudnia została z pewnością ugaszona.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi PSP w Sanoku oraz wszystkim strażakom za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” niebawem.

materiały nadesłane
PWSZ Sanok


28-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)