REKLAMA

Balonowe cudo… Aeropiknik w Jaśle (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Przepiękna replika balonu braci Montgolfier górowała na niebie w piątkowy wieczór. Każdy cierpliwy mógł wsiąść do balonu i pod opieką wznieść się w górę. Była to tylko jedna z atrakcji, jaką można było zobaczyć 21 sierpnia podczas Aeropikniku zorganizowanego przez Miasto.
Pokaz repliki pierwszego na świecie balonu przygotowany został przez Lotniczą Ekspedycję Historyczną, grupę balonistów powołaną przez Marka Roleskiego. Klimat czasów braci Montgolfier przywołany został między innymi także dzięki epokowym kostiumom, w które ubrani byli wykonawcy i pokazom wystrzałów armatnich.
Dodatkowo każdy pasjonat lotnictwa mógł obejrzeć pokaz filmów lotniczych z komentarzem pilotów, z bliska obejrzeć szybowiec Foka 4, żyroskop, dron, makiety samolotów i nietypowych latawców.

AeroPiknik zorganizowany został na zakończenie programu „Trener Osiedlowy” w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

bal003

[nggallery id=33]

Źródło: UMJ, materiał nadesłany

25-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.