REKLAMA
Lucas Tour

Chcieć to móc

SANOK / PODKARPACIE. Każdy z nas regularnie snuje wizje własnej przyszłości. Marzymy o zdrowiu, szczęściu, realizacji ambicji zawodowych oraz dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Wydawać by się mogło, że dla chcącego nic trudnego ale co z tymi, których los doświadcza? Wielu z nas zastanawia się jak osoby zmagające się ze swoimi niepełnosprawnościami radzą sobie w życiu codziennym, nie myśląc nawet o jakimkolwiek życiu zawodowym. Jednak jest to możliwe, a dobrym tego przykładem jest Adrian Rajtar, student Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, który mimo wszelkich przeciwności losu, związanych ze znacznym stopniem niepełnosprawności udowadnia, że „chcieć to móc”.

Adrian Rajtar obecnie jest absolwentem kierunku „Praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania”. Z wynikiem bardzo dobrym zdobył tytuł zawodowy magistra w dniu 25 czerwca 2021 r. Sytuacja Adriana pokazuje, że ograniczenia, z którymi się zmaga nie spowodowały, że „się nie da” a wręcz przeciwnie, cały czas dąży do wyznaczonych przez siebie celów, które traktuje jako misję. Przez wszystkie 5 lat studiowania na Uczelni był bardzo dobrym studentem przez co pokazał, że pracowitością, wytrwałością i przy wsparciu Mamy, która zawsze jest przy nim, oraz innych życzliwych mu osób, można osiągnąć naprawdę wiele. Mam nadzieję, że studiowanie w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku jest tylko przystankiem w karierze zawodowej Adriana i że zawsze będzie dobrze wspominał lata spędzone w sanockiej uczelni.

Zachęcam do tego, aby tak jak Adrian, nie bać się realizować swoich planów, pasji i marzeń. Niezależnie od sytuacji w jakiej człowiek się znajduje powinien zawsze optymistycznie patrzeć w przyszłość i pamiętać, że jeśli tylko chcemy – możemy wiele.

Pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych

źródło: materiały nadesłane

02-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)