REKLAMA
Lucas Tour

Co zwiedzać na Sal? Największe atrakcje wyspy Cabo Verde

Wyspy Zielonego Przylądka zwane „Ostatnim Rajem na Atlantyku” to zachwycający archipelag, na którym możesz wypoczywać przez cały rok. Najpopularniejszym miejscem na urlop jest wyspa Sal. Co przyciąga na nią turystów? Co można tu robić poza plażowaniem i wypoczynkiem przy hotelowym basenie? Jest tu cała masa fascynujących atrakcji, a o tych największych przeczytasz niżej.

1_130

Urlop na Cabo Verde – z czego słynie Sal?

Archipelag Wysp Zielonego Przylądka, czyli Cabo Verde składa się z 26 wysp. To 10 głównych i 16 mniejszych wysp i wysepek, które dzielą się na północne – Zawietrzne i południowe – Podwietrzne. Jedną z tych, które zaliczane są do tej pierwszej grupy, jest najpopularniejsza w archipelagu Cabo Verde i najbardziej wysunięta na północny wschód wyspa Sal.

To właśnie tu, w miejscowości Santa Maria znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Wysp Zielonego Przylądka – Ponta Preta. Długa i szeroka, piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza to idealne miejsce na wakacyjny relaks dla rodzin z dziećmi. Miasta i miasteczka zachwycają kolorowymi budynkami, tętniącymi życiem targami z rękodziełem i uśmiechem mieszkańców. W wakacyjny klimat przeniosą Cię rytmy charakterystycznej dla Cabo Verde muzyki – morny, a dzieła natury będą cieszyć oczy i zachwycać.
Wakacje na Cabo Verde możesz spędzić w doskonałych hotelach blisko plaży, z bogatą ofertą wycieczek fakultatywnych, dzięki czemu poznasz najważniejsze atrakcje wyspy pod opieką przewodnika. Urlop na Wyspach Zielonego Przylądka zarezerwujesz m.in. na stronie www.itaka.pl.

2_93

Wyspy Zielonego Przylądka – największe atrakcje Sal

Wizytówką wyspy Sal jest przede wszystkim długa i piękna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. Kojarzona jest także ze znajdującym się na tej plaży molo, gdzie codziennie przypływają kolorowe rybackie łódki, wyładowując świeże połowy, których później możesz spróbować w okolicznych restauracjach. Tymczasem na Sal jest mnóstwo ciekawych atrakcji, które w większości stworzyła sama natura. Poniżej przedstawiamy pięć tych najciekawszych i najbardziej wartych zobaczenia.

3_78

Zatoka Murdeira

Rozległa zatoka ze skalistym, poszarpanym podłożem Zatoka Murdeira to chroniony morski rezerwat przyrody, w którym rozwija się podwodne życie morskie i niewielka rafa koralowa. Na tutejszej plaży swoje jaja składają żółwie morskie.

Lwia Góra

Monte Leão, czyli Lwia Góra to znajdujący się na krańcu Zatoki Murdeira klif i wygasły wulkan w jednym. Jego właściwa nazwa to Rado de Junco, a popularna nazwa przylgnęła do niego z uwagi na kształt, który swoją formą przypomina leżącego lwa.

Buracona – baseny lawowe

Buracona, czyli dosłownie „dziura” to naturalne baseny lawowe Buracona, w których codziennie między 11 a 14 tworzy się Błękitne Oko – specyficzna gra światła słonecznego i szmaragdowej wody.

Palmeira

Kilka kilometrów od basenów Buracona znajduje się niewielkie miasteczko, Palmeira. Malowniczo położone na zachodnim brzegu wyspy jest głównym portem Sal. Można tu podejrzeć leniwie toczące się codzienne życie mieszkańców wyspy, obserwować połowy ryb, odwiedzić mały kościółek w centrum miejscowości, a także kupić pamiątki i lokalne rękodzieło na jednym z kolorowych straganów.

Terra Boa

Terra Boa, czyli „Dobra Ziemia” to mała wioska z iście marsjańskim krajobrazem. W jej okolicy, w wyniku załamywania się światła na warstwach powietrza tworzy się zjawisko fatamorgany.

Zatoka Rekinów

Znajdująca się w północno-wschodniej części wyspy Sal Zatoka Rekinów to miejsce, gdzie czeka Cię ekscytujące i podnoszące poziom adrenaliny spotkanie z rekinami w ich naturalnym środowisku.

Jak widzisz, na Sal nie brakuje wspaniałych atrakcji. A to jeszcze nie wszystkie. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto odwiedzić Wyspy Zielonego Przylądka w artykule pilotki wycieczek i mieszkanki Cabo Verde, na blogu biura podróży ITAKA – CZYTAJ WIĘCEJ.

4_48

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

23-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook