REKLAMA

Czteroosobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla

Czteroosobowa rodzina z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do jasielskiego szpitala. Do wypadku doszło w jednym z domów na terenie gminy Jasło. Prawdopodobną przyczyną był czad wydobywający się z dwufunkcyjnego pieca gazowego. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dziś rano dyżurny komendy został zaalarmowany przez mieszkańca jednego z domów w gminie Jasło o zatruciu się jego rodziny tlenkiem węgla. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. O zdarzeniu powiadomiono również pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Interweniujący strażacy stwierdzili w mieszkaniu stężenie tlenku węgla. Z objawami zaczadzenia do szpitala trafiły cztery osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zatrucia był czad wydobywający się z dwufunkcyjnego pieca gazowego.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

453878030

Pamiętajmy! Tlenek węgla nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Najczęstszą przyczyną zatrucia są pożary i wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach.

Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

KPP Jasło

04-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.