REKLAMA

Czy rząd Morawieckiego wciągnie nas do wojny z Rosją tworząc sojusz z Ukrainą poza NATO?

Pierwsi żołnierze amerykańscy, którzy będą stacjonować w Polsce, wylądowali w Jasionce. Kolejni mają dotrzeć do Rzeszowa w niedzielę. 

Wysłanie dodatkowych sił do Europy potwierdził w środę prezydent USA Joe Biden. W sobotę do Rzeszowa dotarło kilku żołnierzy. Kolejni mają się zjawić w niedzielę.

W sumie do Europy ma przylecieć około 2 tys. żołnierzy, w tym 1700 trafi do Polski. Około 300 do Niemiec. Około 1 tys. żołnierzy ma zostać ponadto przebazowanych z Niemiec do Rumunii. Działania mają na celu wzmocnienie wschodniej granicy NATO w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy.

Żołnierze, którzy będą stacjonować w Polsce, na co dzień służą w 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Do tej pory do Polski przyleciało 8 samolotów, z osobami z grupy przygotowawczej oraz częścią żołnierzy z pionu dowództwa. 

Kolejni żołnierze amerykańscy mają lądować na lotnisku w Rzeszowie w niedzielę. Są oni kwaterowani w  hotelu znajdującym się przy lotnisku oraz w G2A Arenie.

Zdjęcie poglądowe

05-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.