REKLAMA
Lucas Tour

Dwa wypadki, trzy kolizje. Deszczowy dzień na drogach powiatu jasielskiego

JASŁO / PODKARPACIE. Śliskie jezdnie w połączeniu z błędami kierowców były przyczyną kilku czwartkowych zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali w związku z dwoma wypadkami oraz trzema kolizjami. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych użytkowników dróg, apelujemy o ostrożność.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 11. Z zebranych dotychczas przez policjantów informacji wynika, że kierujący osobowym audi jechał drogą relacji Dębowiec – Folusz. W Cieklinie na jednym z zakrętów stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z jezdni, po czym uderzył w betonowy przepust, a następnie w przydrożne drzewa. Wskutek doznanych obrażeń kierowca wraz z pasażerem zostali przewiezieni do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło około godz. 19.30 na ul. Lwowskiej w Jaśle. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący toyotą avensis prawdopodobnie zasnął za kierownicą doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka ciężarowym dafem. W wyniku zdarzenia ciężarówka wjechała na chodnik, staranowała szpitalne ogrodzenie, a następnie uderzyła w drzewo. Z uwagi na doznane obrażenia kierujący toyotą został hospitalizowany. Kierowca ciągnika siodłowego doznał niegroźnych obrażeń. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

W czwartek policjanci interweniowali również w związku z trzema kolizjami drogowi. Do tych zdarzeń doszło w Łysej Górze, Mytarzy oraz Jaśle.

1671518081

Apelujemy o ostrożną jazdę, zwłaszcza o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, zwiększenie odstępu od poprzedzającego samochodu oraz podejmowanie z rozwagą manewru wyprzedzania innego pojazdu – apelują policjanci.

30-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)