REKLAMA
Lucas Tour

Dziesięć powodów, dla których warto wybrać studia w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. Zdałeś właśnie maturę? Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Chciałbyś uzupełnić swoje wykształcenie? Nie chcesz wyjeżdżać z Sanoka? Chcesz znaleźć dobrze płatną pracę po zakończeniu studiów?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań daje Ci Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, proponując nowatorskie podejście do kształcenia wyższego. Ma być praktycznie, z możliwością podjęcia pracy zaraz po ukończeniu studiów, a do tego w firmie znanej z wcześniejszych praktyk. Tak więc jeśli szukasz szkoły, której ukończenie zagwarantuje Ci zatrudnienie, nie wyjeżdżaj! Wszystko znajdziesz na miejscu – w PWSZ w Sanoku! Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany… czytaj dalej.

Powód 1. – kadra

To tzw. osoby z branży, które kształcą przede wszystkim praktycznie. Poza tym współpracujemy z Krakowem, Lublinem, Częstochową i Rzeszowem – u nas nauczysz się tego samego co studenci z większych ośrodków!

Powód 2. – oferta

Z roku na rok proponujemy więcej. Mamy już studia magisterskie, ciągle powiększamy i modyfikujemy ofertę studiów I stopnia (licencjackich i inżynierskich), nieustannie dostosowujemy kierunki i specjalności do potrzeb lokalnego rynku pracy. Sprawdź na www.pwsz-sanok.edu.pl Dzienne? Zaoczne? Podyplomowe? A może po prostu kurs dokształcający? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Powód 3. – wiek nie ogranicza

Dla nas nie jesteś ani za stary, ani zbyt zapracowany, żeby podjąć studia 🙂 Uruchomiliśmy system „Studia 26+” dostosowany do osób pracujących oraz – zacieśniając współpracę między Uczelnią i przemysłem – stworzyliśmy podwaliny pod system kształcenia dualnego.

Powód 4. – współpraca z przyszłymi pracodawcami

Dajemy możliwość praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy – organizujemy praktyki, staże, wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, firmach, ośrodkach naukowo-badawczych, kulturalnych, a do tego stale monitorujemy jakość tej współpracy.

Powód 5. – bardziej kameralnie się nie da 🙂

Trudno znaleźć drugą taką uczelnię, w której dostęp studentów do kadry byłby równie szybki i prosty. Podkreślają to nasi absolwenci! Ponadto dla nas student to najlepsza inwestycja – pomoc w rozwoju jego zainteresowań i pasji jest naszym priorytetem. Z tego wynikają kolejne punkty…

Powód 6. – jeśli tylko zechcesz postudiować za granicą…

Mamy program Erasmus+! To 37 umów o współpracy podpisanych z ośrodkami akademickimi z całej Europy. Słyszałeś, że Erasmus zmienia życie? No właśnie 🙂

Powód 7. – studenci obcokrajowcy

Kilkudziesięciu studiującym w PWSZ obcokrajowcom oferujemy nie tylko zajęcia w języku angielskim, ale także kursy języka polskiego. Pomagamy załatwiać sprawy wizowe, stypendialne i organizacyjne związane z pobytem w Polsce i Sanoku. Masz znajomych za granicą? Namów ich na studia u nas! 

8. – a może masz żyłkę działacza?

Wówczas do dyspozycji dostajesz wiele różnego rodzaju kół naukowych i kół zainteresowań. Ponadto w PWSZ wychodzi gazeta studencka i funkcjonuje samorząd. To wszystko naprawdę działa i cieszy (a zarazem kształci!) ludzi. Do tego jesteśmy otwarci na każdą nową inicjatywę – może chciałbyś coś zaproponować? Czekamy!

Powód 9. – relaks po godzinach

W 2015 r. powstało Centrum Sportowo-Dydaktyczne – nowy obiekt Uczelni, z pełnowymiarową i w pełni wyposażoną halą sportową, do tego profesjonalna siłownia, sala fitness, a także aula z najwyższej jakości sprzętem audiowizualnym, gdzie odbywają się konferencje, koncerty, festiwale i akcje charytatywne. Potrzebujesz poćwiczyć? Nie ma problemu – dostosujemy grafik.

Powód 10. – niepełnosprawność nie wyklucza

Studiuje u nas 50 studentów z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. To mówi samo za siebie – mamy budynki dydaktyczne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (schody, które umożliwiają wjazd wózkom, działające windy :), odpowiednie toalety), a pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych czeka na wszystkich, którym trzeba pomóc, pięć dni w tygodniu.

I jak? Nadal nieprzekonany? W takim razie nie pozostaje nic innego niż zobaczyć to na własne oczy i doświadczyć osobiście 🙂 Rekrutacja wciąż trwa – zapraszamy!

materiały nadesłane

17-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)