REKLAMA
Lucas Tour

„Erasmusi” z Turcji i Niemiec w PWSZ Sanok (ZDJĘCIA)

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku od kilku lat korzysta z programu Erasmus (aktualnie: Erasmus+), którego celem jest udział studentów i wykładowców w międzynarodowej wymianie. Chętni studenci mogą podjąć studia na zagranicznej uczelni, odbyć praktyki poza granicami Polski, a nauczyciele akademiccy – wyjechać na gościnne wykłady.

Koszty tych wyjazdów są w dużej mierze pokrywane z funduszy programu. W ramach wakacyjnych praktyk kilkunastu studentów PWSZ wyjechało do Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Niemiec i na Słowację. W obecnym semestrze za granicą studiują dwie studentki z kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna, które wyjechały do Hochschule Merseburg w Niemczech, oraz dwóch studentów mechaniki i budowy maszyn, którzy wybrali studia w Universitatii Transilvania din Brasov w Rumunii.

Ale nie tylko sanoccy studenci i wykładowcy wyjeżdżają w ramach Erasmusa+, nasza uczelnia jest także celem przyjazdu kadry akademickiej i młodzieży z zagranicy. Aktualnie w ramach programu w PWSZ studiują Erdem Isik i Zaur Hasanov, którzy przyjechali do Sanoka z Kocaeli Universitesi w Turcji. Uczestniczą w wybranych przez siebie zajęciach, głównie na kierunku ekonomia, a po wykładach – poznają Sanok i okolice, oprowadzani przez polskich kolegów.

_dsc0124

Uczelnia miała także przyjemność gościć Profesora Waltera Buriana, dyrektora Joseph Haydn Konservatorium des Landes Burgendland w Austrii, który przyjechał poznać strukturę i specyfiką sanockiej uczelni, a także poprowadzić zajęcia ze studentami kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Profesor Burian spotkał się z władzami PWSZ, miał również okazję wymienić się doświadczeniem i dobrymi praktykami z miejscową kadrą dydaktyczną.

[nggallery id=40]

materiał nadesłany

19-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)