REKLAMA
Lucas Tour

Europoseł Tomasz Poręba w najwyższych władzach PiS

W niedzielę odbyło się posiedzenie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego wybierano nowy skład ścisłych władz partii, w tym Komitetu Politycznego. Znalazł się w nim ponownie podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba.

Do zadań Komitetu Politycznego należy przede wszystkim prowadzenie bieżącej działalności partii, sprawowanie nadzoru nad działaniami prowadzonymi przez Klub Parlamentarny (Koła i Zespoły) oraz zatwierdzanie kandydatów PiS w wyborach do Sejmu RP i do Parlamentu Europejskiego.

– To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że zostałem wybrany ponownie do ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Traktuję to jako wyraz docenienia mojej aktywności zarówno w Brukseli jak i w Polsce. Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce w najbliższych latach podjąć wysiłek przełamania wielu ograniczeń w rozwoju naszego kraju zarówno tych administracyjnych jak i infrastrukturalnych. Jako wiceprzewodniczący Komisji Transportu w PE będę nadal robić wszystko, by przez Polskę przebiegały strategiczne szlaki komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku Via Carpathia – mówi Tomasz Poręba.

Rekomendując do Komitetu Politycznego PiS europosła Tomasza Porębę prezes PiS powiedział:
– Tomasz Poręba to niezwykle aktywny europoseł, który twardo i energicznie broni polskich interesów w Brukseli. Podnosi tam strategiczne dla naszego kraju sprawy i zabiega o jak najefektywniejsze wsparcie UE dla polskich projektów rozwojowych.

Tomasz Poręba od 2009 roku jest posłem do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącym delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim, członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów i wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki w PE. W Komitecie Politycznym PiS zasiada od 2011 roku.

poreba

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)