REKLAMA
Lucas Tour

Ferie w Bieszczadach? Bieszczadzka Kolejka Leśna ruszyła!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzka Kolejka Leśna zaprasza na zimowe kursy malowniczymi trasami. Pierwszy, inauguracyjny kurs odbył się wczoraj, a kolejka będzie jeździć do zakończenia ferii zimowych, czyli do 26 lutego.

Bieszczadzka Kolejka Leśna powstała w 1898 r. i przez wiele lat służyła do przewozu drewna, jednak z upływem czasu rozpoczęła przewóz ludzi. W latach 90. ubiegłego stulecia została wyłączona z eksploatacji, ale dzięki utworzeniu Fundacji BKL, która postanowiła ją utrzymać, stała się atrakcją turystyczną. Kolej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy blisko 160 tys. przewiezionych pasażerów w okresie letnim.

Wczoraj odbył się inauguracyjny kurs Bieszczadzkiej Kolei Leśnej podczas tegorocznych ferii. Kursy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środę oraz w sobotę.

Kursy zimowe na trasie Majdan-Balnica-Majdan będą odbywały się w środy i soboty od 19 stycznia do 26 lutego 2022 r.- możemy przeczytać na stronie internetowej Bieszczadzkiej Kolei Leśnej.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji zarówno wagony otwarte, jak i zamknięte, zatem każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Trasa liczy 9 km, a na przejazd koleją trzeba zarezerwować sobie około 2 godziny, w trakcie odbędzie się krótki postój w Balnicy.

Odjazd ze stacji w Majdanie o godzinie 11:00. Czas przejazdu wraz z krótkim postojem w Balnicy to ok. 2 godziny– poinformowano na stronie internetowej BKL.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania kursów w przypadku złych warunków atmosferycznych.

źródło: PAP, Bieszczadzka Kolejka Leśna- fb; strona internetowa


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dobromir Sośnierz o negocjacjach w sprawie Turowa: Negocjacje są owiane tajemnicą!

tvPolska.pl

20-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)