REKLAMA
Lucas Tour

Funkcjonariusze zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy

Pół kilograma amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z jasielskiej wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Grupy Mobilnej w Sanoku. Narkotyki w samochodzie przewoził 28-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna „wpadł” w czasie kontroli drogowej. Od śledczych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych.

Policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej, w ramach wspólnych działań prowadzonych na drogach Jasła, zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. W trakcie sprawdzania wymaganych dokumentów podejrzenia patrolu wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy. Wkrótce okazało się, co było tego powodem.

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w samochodzie mężczyzny elektroniczną wagę i ponad pół kilograma białego proszku zapakowanego w foliowy worek. Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że przewożona substancja to amfetamina. Po sprawdzeniu samochodu przez specjalnie wyszkolonego psa do wykrywania zapachu narkotyków, peugeot trafił na policyjny parking.

Foto: policja.pl

Foto: policja.pl

Mieszkaniec Jasła został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środka psychotropowego. W trakcie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:
– kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
– kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

07-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)