REKLAMA
Lucas Tour

Gwiazdą wieczoru na VIII Festiwalu Smaków Regionalnych Pierogi będzie Michał Szpak

TARNOWIEC / PODKARPACIE. Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na VIII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, który odbędzie się 28 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Jak na nazwę imprezy przystało pierogów nie zabraknie dla nikogo . Będą się one pojawiać w różnych postaciach przez cały dzień. Od godziny 13:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez KGW.

Na scenie zaprezentują się lokalne Kapele Ludowe oraz Zespoły śpiewacze: Potakowianki, Dworzanie, Jarzębina, Zespół Tarnina oraz Kapela Tarnowcoki.

Nie zabraknie konkursów z pierogami w roli głównej. Koła Gospodyń wezmą udział w Konkursie na Najlepsze Pierogi 2016 roku.

Chętni rywalizować będą w Konkursie „Jedzenia pierogów na czas”. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród festiwalowych gości.

Na straganach zaprezentują się przedstawiciele rzemiosła ludowego ze swoimi wyrobami: wikliniarskimi, hafciarskimi, szkłem artystycznym, ceramiką, kowalstwem.

Wystąpią siostry Mistachowicz, Mateusz Mijal a gwiazdą VIII Festiwalu Smaków Regionalnych będzie Michał Szpak.

pierogi-pakat

23-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)