REKLAMA
Lucas Tour

JASŁO: Wspólne świętowanie Dnia Niepodległości w MDK (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. W czwartek (10.11.2016 r.) już po raz czwarty Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprosił dzieci wraz z rodzicami na wspólne przygotowania do tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Placówkę podczas tego wydarzenia odwiedziło ponad 100 osób.

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor MDK Grażyna Leńczuk, witając serdecznie zgromadzonych gości. Następnie na scenie wystąpiły z programem utworów patriotycznych dzieci uczęszczające na zajęcia wokalne, które zostały przygotowane przez panią Małgorzatę Czeluśniak. Mieliśmy okazję usłyszeć „A gdy na wojenkę…”, „Świat cały śpi spokojnie” oraz „Rotę”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne utwory – „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Piechotę” wszyscy widzowie mogli śpiewać wraz z występującymi dziećmi, korzystając ze specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewników.
Kolejnym punktem programu był taniec z flagą Polski w wykonaniu pięcioosobowego Teatru Fabryka Pomysłów, który został przygotowany przez Karolinę Dymską i Kamilę Pikusę. Tuż po nim młodzież z Teatru Czwarta Ściana przypomniała nam historię przyjęcia chrztu księcia Mieszka I, prezentując inscenizację w teatrze cieni.

Podczas spotkania na dzieci czekała także inna atrakcja – mogły one same sporządzić desery w barwach narodowych. Niespodzianka ta wzbudziła pewnie najwięcej emocji w najmłodszych uczestnikach spotkania. Finałem wspólnego działania były pyszne galaretki z bitą śmietaną przyozdobione flagą Polski. Następnie wysłuchaliśmy wykładu historycznego na temat odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, który wygłosił pan Arkadiusz Bąk z Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Po zakończeniu wykładu każda z rodzin miała okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną w quizie. Chociaż test był bardzo trudny, okazało się, że wszyscy doskonale znają historię Polski. Z trudem wyłoniono trzech zwycięzców, którzy otrzymali główne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle. Pozostali uczestnicy dostali drobne upominki za udział w quizie.

„Świętujmy Razem” – rodzinne spotkanie z okazji Święta Niepodległości zakończyło się ponownym wspólnym śpiewaniem. Rozbrzmiały utwory: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Wszyscy rozeszli się do domów, by kolejnego dnia świętować odzyskanie niepodległości.

[nggallery id=69 images=8]

MDK Jasło

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)