REKLAMA
Lucas Tour

JASŁO24.PL: Pechowa środa dla kierowców. Zatrzymane prawo jazdy, wypadki, potrącenie pieszej

JASŁO / PODKARPACIE. Jasielscy policjanci interweniowali wczoraj w związku z kilkoma zdarzeniami drogowymi na terenie powiatu. W Jaśle samochód potrącił pieszą. Miały miejsce także trzy kolizje drogowe. Kilku kierowców straciło uprawnienia za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, a jeden za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj przed godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej na terenie stacji paliw przy ul. 3 Maja. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni mieszkaniec Jasła, kierujący bmw, podczas omijania samochodu stojącego przy jednym z dystrybutorów, nie zauważył pieszej wychodzącej z budynku stacji paliw i ją potrącił. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 63-letnia mieszkanka Jasła z urazem nogi została przetransportowana do jasielskiego szpitala. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

policja1131

Policjanci interweniowali również na miejscu trzech kolizji drogowych. Do pierwszej doszło po godzinie 10, na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej i Grunwaldzkiej w Jaśle. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący polonezem, na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu renault, doprowadzając do zderzenia. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Kierującemu polonezem zatrzymano prawo jazdy. Policjanci w tym przypadku będą prowadzić czynności wyjaśniające o wykroczenie.

Druga kolizja wydarzyła się w Tokach, około godz. 11.30. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe. Kierujący ciężarowym volvo, 27-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i zderzył się z naczepą ciężarowego dafa. 27-latek, jak też kierujący dafem obywatel Słowacji byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu było przyczyną trzeciej kolizji, do której doszło w Jaśle na ulicy Kazimierza Wielkiego. Po godz. 13, kierujący osobowym nissanem, 26-letni mieszkaniec Jasła, najechał na tył poprzedzającego go fiata. Obaj kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji także otrzymał mandat.

Przekroczenie prędkości i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, było przyczyną interwencji policjantów i skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zatrzymali wczoraj dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym mieli na liczniku ponad 100 km/h. W Bieździadce, 49-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, kierował osobowym fiatem w stanie po użyciu alkoholu mając w organizmie blisko 0,3 promila. Policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.

KPP Jasło

20-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)