REKLAMA
Lucas Tour

KOLEJ: Od 4 maja wrócą pociągi na trasie Zagórz-Jasło. Na pasażerów czekają promocyjne ceny

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Na wniosek Organizatora przewozów tj. UMWP od 4 maja br. zostanie wznowiony ruch pociągów regionalnych na odcinku linii nr 108 Jasło-Krosno-Zagórz. Rozkład jazdy pociągów został ustalony podczas prac zespołu ds. optymalizacji rozkładów jazdy pociągów towarzyszących poprawie oferty przewozowej.

W pracach zespołu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Przewozów Regionalnych – Oddział Podkarpacki, Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, Związków Zawodowych oraz przedstawiciele samorządów zlokalizowanych wzdłuż linii. Podjęte wspólne działania mają zachęcić podróżnych do coraz większego korzystania z usług transportu kolejowego poprzez dostosowanie rozkładów jazdy pociągów do potrzeb potencjalnych pasażerów, do potrzeb lokalnych zakładów pracy i szkół w Krośnie i Jaśle. Wypracowana koncepcja zakłada trzy pary pociągów w relacji Jasło – Krosno oraz jedna para pociągów w relacji Krosno – Zagórz. W załączeniu przesyłam rozkład jazdy pociągów.

Ponadto od 1 marca pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu płacą za bilety nawet do 68% mniej! Nowa „Taryfa Podkarpacka” obowiązuje na wszystkich trasach w regionie.

Od 1 marca 2015 r. na wszystkich trasach kolejowych w województwie podkarpackim obowiązuje promocyjny cennik biletów – „Taryfa Podkarpacka”. Bilety w promocyjnych cenach to doskonała oferta dla wszystkich pasażerów pociągów REGIO: zarówno dla osób codziennie podróżujących do pracy, szkoły czy na uczelnie, które zazwyczaj kupują bilety miesięczne, jak i dla podróżnych, którzy korzystają z usług kolei na podstawie biletów jednorazowych. Dzięki wprowadzeniu nowej taryfy Przewozy Regionalne będą mogły skuteczniej konkurować z przewoźnikami drogowymi, na czym skorzystają mieszkańcy regionu: i obecni klienci, i osoby, które dotychczas nie korzystały z naszych usług! Podkarpacie jest pierwszym regionem, w którym Przewozy Regionalne wprowadzają zupełnie nowy, będący odpowiedzią na potrzeby mieszkańców województwa i organizatora połączeń kolejowych cennik biletów.

Ceny biletów dostępnych w ramach „Taryfy Podkarpackiej” są niższe w porównaniu z opłatami za przejazd wynikającymi z podstawowego cennika Przewozów Regionalnych nawet o 68 procent! Najbardziej skorzystają pasażerowie przemieszczający się na najkrótszych trasach. Przykładowo bilet na trasę liczącą do 9 km będzie kosztował tylko 1,50 zł (dotychczas 4,40 zł), a bilet miesięczny do 10 km, jedynie 50 zł (dotychczas 99 zł). Najbardziej staniały bilety jednorazowe na odległość 11 km – aż o 68%! Uczniowie, studenci oraz wszyscy inni pasażerowie, którym przysługują ulgi ustawowe, będą płacili za bilety jeszcze mniej.

Przykładowe ceny biletów w „Taryfie Podkarpackiej”:
Jedlicze – Krosno bilet normalny 1,50 zł, szkolny 95 groszy, miesięczny normalny tam i powrót 50 zł, szkolny 25,50 zł.
Jasło – Krosno bilet normalny 4,11 zł, szkolny 2,59 zł, miesięczny normalny tam i powrót 116,60 zł, szkolny 59,47 zł.
Jasło – Jedlicze bilet normalny 2,33 zł, szkolny 1,47 zł, miesięczny normalny tam i powrót 79,50 zł, szkolny 40,55 zł.
Krosno – Zagórz bilet normalny 6,85 zł, szkolny 4,32 zł.

materiał nadesłany

Tablica przystankowa na trasie Jasło – Zagórz
tablica jaslo

Tablica przystankowa na trasie Zagórz – Jasło

tablica zagorz

przewozy-regionalne

foto: archiwum Rzeszow24.pl

08-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)