REKLAMA
Lucas Tour

Kolizje z dzikimi zwierzętami. Apelujemy o ostrożność!

JASŁO / PODKARPACIE. W jesiennych miesiącach, kiedy wcześniej zapada zmrok, występują zmienne nieraz trudne warunki atmosferyczne oraz ograniczona widoczność, istnieje większe prawdopodobieństwo zderzenia ze zwierzęciem, które nagle może wbiec na drogę. W październiku w powiecie jasielskim doszło już do czterech takich zdarzeń.

We wrześniu było ich dziewięć. Apelujemy o ostrożność!

W ostatnim czasie policjanci częściej wzywani są do zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. Na szczęście do tej pory żaden z kierujących po zderzeniu z sarną lub jeleniem nie odniósł poważnych obrażeń. Jedyne straty powstałe po kolizji ze zwierzęciem to zniszczone samochody i koszty związane z ich naprawą. W okresie jesiennym dzikie zwierzęta przejawiają się większą aktywnością. Po zmroku lub wczesnym rankiem częściej niż zwykle migrują, głównie w celu poszukiwania pożywienia. Jedną z głównych i najtrudniejszych przeszkód do pokonania są dla nich ruchliwe drogi.

Apelujemy do kierujących pojazdami, by zachowali szczególną ostrożność podczas jazdy. W miejscach gdzie ustawione są znaki drogowe ostrzegające o dzikiej zwierzynie, należy zwolnić, obserwować bacznie drogę i być przygotowanym do nagłego hamowania. Jeśli jednak dojdzie do zderzenia, pamiętajmy by zabezpieczyć miejsce i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. W wyniku szoku po zderzeniu z pojazdem, zwierze może być agresywne i może nas zaatakować.

303-113632

KPP Jasło

18-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)