REKLAMA
Lucas Tour

Kuchnia spragniona koloru? Wypróbuj fototapety do kuchni!

Wybór koloru odpowiedniego do wnętrza bywa naprawdę trudny – niektórzy są tak sparaliżowani koniecznością podjęcia tej decyzji, że ostatecznie decydują się na rezygnację z barw i zastosowanie tonacji czarno-białej, szarej lub beżowej. A szkoda, bo kolor potrafi odmienić tę przestrzeń nie do poznania, zmieniając ją z typowego domowego „pomieszczenia gospodarczego” w pełnoprawne wnętrze, w którym miło jest przebywać!

Tylko jak wybrać kolor, który nie opatrzy się już po kilku miesiącach? I jak dobrać barwy dekoracji, żeby nie było to nic oklepanego i zarazem tak, aby naklejenie fototapety do kuchni na ścianę nie przytłoczyło wnętrza? Jest na to kilka sposobów!

1. Po pierwsze: pamiętaj, że to Twoja kuchnia!
Serce się kraje na myśl o tym, ile osób miało wspaniałe, fantazyjne wizje swoich kuchni, ale zrezygnowało z nich, bo wszyscy wokół mówili, że „takie coś na pewno opatrzy się po kilku miesiącach”. Wcale nie musi tak być! Wybierając kolor fototapety do kuchni, zawsze bierz pod uwagę przede wszystkim swoje własne uczucia i preferencje. Chcesz mieć na ścianie wzór w zielone jabłuszka, las albo wielki słonecznik? Dominującym kolorem ma być czerwień? Świetnie: pamiętaj, że całość ma się podobać przede wszystkim Tobie!

pkp

 

Redro – Fototapety do kuchni

 

2. …ale przygotuj się na kompromisy
To zabrzmi dziwnie zaraz po tym, jak napisaliśmy, by nie bać się szerokich i odważnych wizji, ale dla ścisłości musimy dodać: nawet najpiękniejsza idea musi być choć trochę zakorzeniona w rzeczywistości. Przy wyborze fototapety do kuchni, aranżację i kolorystykę wnętrza, a także ilość dostępnego naturalnego światła trzeba koniecznie wziąć pod uwagę. Zanim zmartwisz się, że to oznacza rezygnację z jakiegoś ciekawego pomysłu, pomyśl, że w kuchni zazwyczaj większość ścian jest zajęta przez szafki: może więc się okazać, że wybrany przez Ciebie interesujący wzór lub ciekawy kolor fototapety do kuchni wpisze się w aranżację lepiej, niż się spodziewałeś!

3. Doświetlaj, kiedy trzeba
My też uwielbiamy ciemne, bogate, nasycone kolory, ale spójrzmy prawdzie w oczy: nie będą miały szansy wybrzmieć, jeśli Twoja kuchnia jest mała i do tego pozbawiona okna. Niewielkie wnętrze rozświetlą jasne, pogodne fototapety do kuchni na ścianę: jaśniejsze kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się nieco bardziej obszerna.

4. Pamiętaj, że nie musisz dekorować całej ściany
Ze względu na wspomnianą wyżej dużą ilość wiszących na ścianach szafek czy półek kuchnia bywa zwykle nieco bardziej „pokawałkowana” niż inne domowe wnętrza. To z jednej strony ograniczenie, a z drugiej – pole do popisu! Nie musisz naklejać swojej fototapety do kuchni na ścianę w całości: wystarczy ozdobić nią niewielki jej fragment! Możesz, na przykład, nakleić fototapetę na przestrzeń między zlewem a górnymi szafkami, na ścianę nieopodal stołu (o ile w Twojej kuchni znajduje się stół, oczywiście) czy nawet na… sufit.

gbgf

 

Redro – Fototapety / Krajobrazy

5. Kolory mają wpływ na apetyt?
Nie od dziś wiadomo, że wystrój wnętrza ma wyraźny wpływ na nasze samopoczucie. Niektóre kolory działają na nas uspokajająco, inne – pobudzająco. Ale czy wiesz, że kolory mogą także oddziaływać na nasz… apetyt? Tak! Badania naukowców zajmujących się psychologią koloru, czyli tym, czy i jak kolory działają na ludzi, wykazują, że ludzie, którym podano posiłek w pomieszczeniach, których ściany ozdobione są barwami takimi jak żółty, pomarańczowy i czerwony (a zatem, krótko mówiąc, barwami ciepłymi), wykazywali większy apetyt niż tacy, którzy zasiedli do stołu tam, gdzie ściany były niebieskie. Kolor niebieski uchodzi za odbierający apetyt – może więc warto rozważyć rezygnację z niego podczas ozdabiania kuchni, która spełnia też funkcję jadalni.

iiiii

Nie bój się kolorów!
Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wprowadzenie koloru za pomocą fototapety do kuchni: aranżacje stworzone z ich pomocą są przecież jednocześnie niebanalne i łatwe w utrzymaniu, a przy tym nie zajmują ani odrobiny miejsca. Jeżeli więc masz ochotę na odrobinę kolorowego szaleństwa, fototapety będą najlepszym wyborem!

Artykuł Sponsorowany

30-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook