REKLAMA
Lucas Tour

Lora Szafran wystąpi na scenie Jasielskiego Domu Kultury

JASŁO / PODKARPACIE. Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych, laureatka wielu prestiżowych nagród Lora Szafran wystąpi z na jasielskiej scenie muzycznej.

Koncert artystki zorganizowany w ramach XXIII Jasielskich Spotkań Muzycznych odbędzie się 26 marca o godz. 19.00 w budynku przy ul. Sokoła 8 (dawne kino Syrena). Bilety w cenie 30 zł są dostępne w sprzedaży internetowej, można je również rezerwować telefonicznie bądź kupić w dniu koncertu na dwie godziny przed jego rozpoczęciem.

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach jest laureatką wielu prestiżowych nagród na miedzynarodowych festiwalch, m.in. Sopot 90 – Grand Prix i Bursztynowy Słowik, Bregenz – Austria 90, Cesme – Turcja 91.

Artystka od 1988 roku współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation. Nagrała w tym czasie dwie płyty: „Lonesome Dancer” (uznana za jazzową płytę roku 1989) i „You’ve Changed” (1993). W 2003 roku ukazał się „Śpiewnik Nahornego”, w którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego. W listopadzie 2007 roku ukazała się kolejna płyta „ Droga do ciebie”, zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów duetu Wasowski – Przybora. 5 lat później Lora nagrała „Sekrety życia według Leonarda Cohena”, płytę składającą się z 12 piosenek Kanadyjczyka w przekładach Macieja Zembatego, Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza. Album jest osobistym spojrzeniem artystki na twórczość Cohena, za co w październiku 2013 roku otrzymała Złotą Płytę.

W tym samym czasie ukazał się pierwszy autorski krążek artystki „Nad ranem”, na który złożyło się 13 premierowych utworów skomponowanych m.in. przez Seweryna Krajewskiego i Michała Urbaniaka. Autorami tekstów są: Jonasz Kofta, Andrzej Poniedzielski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Dariusz Dusza (Shakin Dudi, Dżem) i Piotr Brymas. – Zebrałam na tej płycie fantastycznych mężczyzn i po wielu latach można powiedzieć, że jest to autorska płyta, czyli kompletnie nowe piosenki. Zawsze śpiewałam piosenki jazzujące czy około jazzowe, a to są po prostu piosenki. Oczywiście z dobrymi tekstami i dobrymi kompozycjami– mówiła Lora Szafran w Programie 1 Polskiego Radia.

W Jaśle piosenkarka wystąpi z zespołem w składzie: Bernard Maseli – (aranżer) KAT (wibrafon elektroniczny), Wojciech Gogolewski – fortepian, Jarosław Zawadzki – keyboard (smyki), Dariusz Szymańczak – bas, Sebastian Frankiewicz – perkusja.

źródło: JDK

lora_okmi

17-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)