REKLAMA

Malujemy ściany – jakie farby wewnętrzne wybrać?

Farby to uniwersalne produkty, które idealnie nadają się do wprowadzenia zmian we wnętrzach. Wyróżniamy wiele różnorodnych odmian, dzięki czemu bez większego kłopotu dopasujemy je do każdego pomieszczenia w swoim domu. Poznaj najciekawsze z nich i dowiedz się, które będą najlepszym pomysłem w Twoim przypadku.

Wybieramy farby – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Farby przeznaczone do wnętrz to produkty bazujące na różnych spoiwach i pigmentach. Te, które należą do grupy wodorozcieńczalnej, charakteryzują się doskonałym kryciem, jednak należy wybierać je nie tylko na podstawie odcienia, ale też przeznaczenia. Do pokoi i niezbyt intensywnie użytkowanych wnętrz, dobrym wyjściem będą te zwane akrylowymi, których atutem jest krótki czas schnięcia i niska cena. Do tego są proste w użyciu i mają doskonałą przyczepność, więc poradzi sobie z nimi każdy.

W przypadku pomieszczeń o sporej wilgotności takich jak kuchnie, o łazienkach nie wspominając, lepszym wyborem będą emulsje lateksowe, których skład gwarantuje odpychanie wilgoci, a nawet umożliwia zmywanie. Są one nie tylko odporne na powstawanie rys, ale przy okazji nie są podatne na promienie słońca, więc nie trzeba martwić się, że z czasem ulubione kolory wyblakną.

Ciekawie prezentują się też produkty należące do serii ceramicznych, które nie tylko poradzą sobie z trudnymi warunkami, ale też są praktyczne w użytkowaniu. Nie tylko wyróżniają się spektakularnymi kolorami, ale przy okazji umożliwiają mycie, więc są doskonałym rozwiązaniem, które przetrwa lata. Wystarczy, że odwiedzisz market budowlany Bricomarché w Jaśle (https://www.bricomarche.pl/sklep/bricomarche-jaslo), a na półkach znajdziesz wiele atrakcyjnych artykułów, które z pewnością Cię pozytywnie zaskoczą.

Efektowne farby dekoracyjne, o których warto wiedzieć

Oprócz klasycznych farb na półkach marketu budowlanego Bricomarché w Jaśle można znaleźć też produkty, dekoracyjne, które różnią się nie tylko swoim składem, ale choćby efektem. Do wyboru są farby strukturalne wzbogacone o drobne cząsteczki, czy piasek, dzięki którym można stworzyć oryginalną, nieco chropowatą powierzchnię. Wyróżnia się także produkty, takie jak ozdobny stiuk, czy takie, które po wyschnięciu do złudzenia przypominają marmur, granit lub imitują strukturę betonu.

Do farb dekoracyjnych zalicza się też te, zwane brokatowymi, z drobinkami złota lub srebra, czy przypominające dobrze znane materiały takie jak zamsz, czy skóra. Ciekawym pomysłem są także farby tablicowe, dzięki którym zyskujemy miejsce do zabawy.

Co nieco o akcesoriach malarskich

Aby móc dobrze wykorzystać wybrane farby, należy uzbroić się też w dedykowane konkretnym produktom akcesoria malarskie. Market budowlany Bricomarché w Jaśle ma w swoich zasobach liczne naturalne i syntetyczne pędzle, a także wałki z różnymi typami runa – sznurkowe, gąbkowe, akrylowe, czy nawet wełniane.

Niezbędne do pracy są też takie elementy jak kuwety, służące do odsączania nadmiaru farby, a także kratki, które umieszcza się w wiaderkach. Dobrze jest też rozważyć takie artykuły jak taśmy malarskie i folie, które będą pomocne podczas zabezpieczania mebli, czy posadzek na czas malowania.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

25-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook