REKLAMA
Lucas Tour

Miasto zapobiega bezdomności zwierząt. Okazja do bezpłatnego zaczipowania psów

JASŁO / PODKARPACIE. Na terenie Miasta Jasła trwa akcja bezpłatnego czipowania psów. Prowadzona jest ona w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta. Dodatkową korzyścią i zachętą dla mieszkańców, aby oznakować swojego psa, jest kwestia finansowa. W przypadku oznakowanego psa opłata za jego posiadanie wynosi 50 zł, a nie 100 zł.

Aby skorzystać z bezpłatnego zaczipowania swojego psa należy:
• zgłosić się ze swoim pupilem do jednego z podanych poniżej gabinetów weterynaryjnych na terenie Miasta Jasła.
• wypełnić na miejscu formularz rejestracyjny międzynarodowej bazy danych SAFE-ANIMAL (zajmie to zaledwie dwie minuty).
• numer czipa jakim zostanie oznakowany pies, niezwłocznie zostanie wprowadzony do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.

Mieszkańcy, którzy oznakowali już psa we własnym zakresie bądź posiadają zwierzę oznakowane za pomocą tatuażu, również powinni zgłosić do Urzędu Miasta w Jaśle numer czipa lub numer tatuażu. Dzięki temu skorzystają z niższej opłaty za posiadanie psa, a numer czipa zostanie bezpłatnie wprowadzony do bazy SAFE-ANIMAL.

Elektroniczne znakowanie (czipowanie) zwierząt, to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania ich bezdomności. Pozwala na łatwe ustalenie właściciela w przypadku, gdy zwierzak się zagubi. Dzięki temu zaczipowane zwierzę nie zostanie umieszczone w schronisku. Międzynarodowa Baza Danych SAFE-ANIMAL, z którą współpracuje Miasto Jasło, jest członkiem European Pet Network i sukcesywnie przesyła dane do europejskiej ewidencji zaczipowanych zwierząt, co zwiększa szansę na powrót zagubionego zwierzaka do właściciela.

Gabinety weterynaryjne, które biorą udział w akcji bezpłatnego czipowania psów: Gabinet Weterynaryjny ANIMAL (ul. Czackiego 5), Gabinet Weterynaryjny AVET (ul. Chopina 12),  Gabinet Weterynaryjny FELIS-VET (ul. Na Kotlinę 11/28) oraz Przychodnia Weterynaryjna VETCENTER (ul. Jana Pawła II 28).

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Sokoła 8, tel.: 134486380 oraz w Wydziale Wymiaru Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, tel.: 134486308.

Źródło: UM Jasło

08-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)