REKLAMA
Lucas Tour

Nielegalni imigranci z Afganistanu wyskoczyli z naczepy tira (ZDJĘCIA)

PILZNO / PODKARPACIE. Sześciu migrantów z Afganistanu przekroczyło nielegalnie granicę w naczepie wracającego z Grecji tira. Młodzi mężczyźni dotarli do Polski z południa Europy ukryci w transporcie truskawek.

Kierowca tira zatrzymał się na stacji paliw w miejscowości Strzegocice k. Pilzna.  Tam w trakcie tankowania zaniepokoiły go szmery dochodzące z wnętrza naczepy. Okazało się, że wśród truskawek ukryci są ciemnoskórzy mężczyźni, którzy wyskoczyli z naczepy i skryli się w pobliskich zaroślach. Kierowca wezwał na miejsce policję z Pilzna. Funkcjonariusze zatrzymali cudzoziemców do czasu przyjazdu Straży Granicznej.

Aktualnie, w stosunku do zatrzymanych funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa prowadzą czynności wyjaśniające. Jeśli okaże się, że wśród zatrzymanych są nieletni to na podstawie decyzji sądu trafią do Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. W innym przypadku do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

W bieżącym roku to pierwsze zatrzymanie imigrantów na tzw. granicy wewnętrznej polsko – słowackiej.
W 2014 roku Straż Graniczna ujawniła 2 przypadki nielegalnej migracji w ukryciu, w naczepie samochodu ciężarowego – zatrzymano 7 ob. Pakistanu, 2 ob Afganistanu.

Rok wcześniej odnotowano 3 przypadki w których łącznie zatrzymano 10 nielegalnych migrantów: 6 obywateli Syrii, 2 Afganistanu i 2 Iranu.

źródło: BOSG

20-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)