REKLAMA

Niewybuchy we Frysztaku! Zablokowana droga wojewódzka nr 988! (FOTO)

FRYSZTAK / PODKARPACIE. Policjanci zabezpieczają miejsce odnalezienia pięciu niewybuchów, które w poniedziałek (24 lutego br.) po południu wykopali pracownicy firmy budowlanej. Niebezpiecznymi przedmiotami zajmą się saperzy, którzy zneutralizują niewybuchy. Odcinek drogi wojewódzkiej numer 988 w miejscu, gdzie prowadzone są prace jest całkowicie zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00, policjanci kierują samochody na objazdy.

303-204492

Foto: KPP Strzyżów

W poniedziałek przed godziną 17:00 policjanci zostali zawiadomieni o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Frysztak. Jak ustalono, pracownicy wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego zauważyli znajdujące się w ziemi metalowe przedmioty.

Dyżurny strzyżowskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to cztery bomby i pocisk artyleryjski pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

W tej chwili na miejscu pracują saperzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy sprawdzają teren. Po zakończonych czynnościach zabezpieczą znalezione pociski. Z uwagi na zagrożenie wynikające z prac przy usuwaniu niewybuchów konieczna była ewakuacja mieszkańców okolicznych domów.

W związku z tym, że prace prowadzone są kilkanaście metrów od drogi wojewódzkiej numer 988, ruch na tym odcinku jest całkowicie zablokowany. Dla samochodów osobowych wyznaczono objazd przez Frysztak, Kobyle, Jazową i Wiśniową, samochody ciężarowe w miejscowości Twierdza, są kierowane w stronę Warzyc, dalej przez Jasło, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Szufnarową do Wiśniowej. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00. Od poniedziałku wstrzymano także ruch pociagów na trasie Jasło – Rzeszów. Zorganizowano komunikację zastępczą.

O każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać, czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać – apelują funkcjonariusze.

Źródło: KPP Strzyżów

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.