REKLAMA
Lucas Tour

Obostrzenia w Boże Narodzenie? Jest rozporządzenie rządu!

POLSKA. W czwartek 26 listopada br. w Dzienniku Ustaw RP pojawiło się rozporządzenie, które określa obostrzenia w okresie świątecznym.

Ile osób może zasiąść przy wigilijnym stole? 

001 Foto: pixabay.com

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym w dalszym przebiegu epidemii. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się (…) To moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy – mówił na konferencji, która odbyła się w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek rząd przyjął rozporządzenie dotyczące obostrzeń w okresie świąt Bożego Narodzenia. W dokumencie czytamy, że do 27 grudnia br. do domu będzie można zaprosić maksymalnie pięć osób.

Do dnia 27 grudnia 2020 roku zakazuje się organizowania (…) imprez i spotkań do pięciu osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie – napisano w opublikowanym w czwartek Dzienniku Ustaw.

Do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej spotkanie i osób, które mieszkają wspólnie z organizatorem.

Wyjątkami od tych przepisów są między innymi: spotkania służbowe, szkolenia i ćwiczenia pracowników służby zdrowia i służb mundurowych, czy egzaminy na prawo jazdy.

Z pełną treścią rozporządzenia można się zapoznać TUTAJ.

  Źródło: red., KPRM, dziennikustaw.gov.pl

27-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)