REKLAMA
Lucas Tour

Odpowie za kradzież koszy na śmieci, kratek ściekowych, roweru

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego jasielskiej komendy, aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie w sprawie kilkunastu kradzieży, które miały miejsce na terenie Jasła. Podejrzany w sprawie mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z jasielskiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie kradzieży koszy na śmieci oraz metalowych wkładów do koszy. Sprawa miała swój początek w styczniu tego roku. Policjanci otrzymywali wiele zgłoszeń i zawiadomień dotyczących kradzieży plastikowych pojemników na śmieci oraz metalowych wkładów. W kilku przypadkach w wyniku szybkiej reakcji policjantów oraz prawidłowej postawie świadków zdarzenia, sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. To 57-letni mieszkaniec Jasła.

Policjanci po zatrzymaniu głównego podejrzanego w sprawie kradzieży, gromadzili i analizowali materiał dowodowy. W trakcie trwającego dochodzenia udowodnili 57-latkowi kradzież siedmiu plastikowych pojemników na odpady oraz czterech melatowych wkładów do koszy na śmieci. Ustalili także, że mieszkaniec Jasła ma na swoim koncie także inne czyny przestępcze. Mianowicie jest odpowiedzialny za kradzież sześciu kratek ściekowych z myjni samochodowej oraz kradzież roweru.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży. 57-latek przyznał się do winy.

W minionym tygodniu policjanci sporządzili akt oskarżenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Zdjęcie poglądowe

pw / KPP Jasło

14-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)