REKLAMA

Osadzeni z Zakładu Karnego w Jaśle biorą udział w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

JASŁO / PODKARPACIE. W marcu br. z inicjatywy wychowawcy ds. kulturalno oświatowych kpt. Piotra Chmielewskiego rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” w ramach filmowego koła zainteresowań.

Skazani zrzeszeni w tym kole to pasjonaci kinematografii. Podczas inauguracyjnej projekcji, w ramach programu z kategorii tolerancja Odrzucić uprzedzenia obejrzano film o człowieku, który urodził się bez kończyn. Całe dotychczasowe życie oczekiwał pomocy i współczucia innych. Zmienił myślenie o swoim kalectwie, kiedy inni mu uzmysłowili, że jest pełnowartościowym człowiekiem. Film ten bardzo poruszył skazanych  i uzmysłowił im, że osoby niepełnosprawne to tacy sami ludzie jak oni. Po filmie odbyła się dyskusja, podczas której omówiono odczucia związane z filmem. Skazani zadeklarowali, że podczas kolejnych seansów chętnie obejrzą filmy poruszające tematykę społeczną i będą nadal aktywnie uczestniczyć  w działaniach koła.

zk2
zk

Tekst i foto: mjr Borek Grzegorz
źródło: ZK w Jaśle

20-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.