REKLAMA
Lucas Tour

Pierwsza na Podkarpaciu komora normobaryczna w Rymanowie-Zdroju (VIDEO)

Pierwsza na Podkarpaciu komora normobaryczna w Rymanowie-Zdroju (VIDEO)

Pierwsza na Podkarpaciu komora normobaryczna została już otwarta. To doskonała okazja by osobiście przekonać się w jaki sposób możemy odblokować naturalne procesy zdrowienia. Wewnątrz komory utrzymuje się ciśnienie najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka. Normobaria to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, większej zawartości tlenu oraz dwutlenku węgla, a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.

Innowacją na skalę światową było stworzenie kilka lat temu przez doktora Jana Pokrywkę domu normobarycznego. Doktor w swoich badaniach postanowił przyjrzeć się bliżej atmosferze i ocenić jej wpływ na zdrowie. Wnioski, do których doszedł były zaskakujące. Doktor stwierdził, że:

„Warunki przyrodnicze, w których żyjemy nie są wcale optymalne. Jesteśmy w błędzie uważając, że obecne parametry atmosfery, w których ludzkość żyje od tysięcy lat za najbardziej sprzyjające zdrowiu i życiu”.

Na Ziemi panuje obecnie ciśnienie o wartości ok. 1000 hPa, zawartość tlenu (O2) wynosi ok. 21%, a dwutlenku węgla (CO2) ok. 0,03%.

Również Profesor Konstanty Pawłowicz Butejko, radziecki lekarz, twórca metody leczącej choroby wynikające z nieprawidłowego przyspieszonego i pogłębionego oddechu oraz związani z nim naukowcy precyzyjnie określili optymalne parametry atmosfery, które mają zbawienny wpływ na tempo regeneracji ludzkiego organizmu oraz spowolnienie procesu starzenia.

Najbardziej sprzyjającym ciśnieniem atmosferycznym jest to utrzymujące się na poziomie 1500 hPa. Zawartość tlenu powinna oscylować w okolicach 40%. Powietrze powinno zawierać nawet do 2% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru. TAKIE PARAMETRY ATMOSFERY JESTEŚMY W STANIE UZYSKAĆ TYLKO PODCZAS TLENOTERAPII NORMOBARYCZNEJ.

Wewnątrz komory utrzymuje się ciśnienie najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka:

 • ciśnienie atmosferyczne ok. 1500 hPa
 • ok. 40% zawartości tlenu
 • od 1,5% do 2% dwutlenku węgla (ok. 50-70 razy więcej niż normalnie)
 • 0,5% wodoru (ok. 10 tys. razy więcej niż na zewnątrz)

Stężenie tych wszystkich parametrów wraz z odpowiednim poziomem wilgotności (poniżej 65%) kontrolowane jest przy pomocy odpowiednich czujników.

Może to być zaskoczeniem, ale w otaczającym nas powietrzu jest zbyt mało dwutlenku węgla. Paradoksalnie więc, jeśli wdychamy zbyt mało dwutlenku węgla jesteśmy niedotlenieni – określa się to mianem „efektu Bohra”. Dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie transportu tlenu do krwiobiegu i poszczególnych komórek. Jego niedobór upośledza mechanizm dotlenienia całego organizmu. Z kolei wodór, który znajduje się w powietrzu, potrafi zneutralizować szkodliwe rodniki hydroksylowe odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu. Obecność wodoru w organizmie hamuje postępującą degradację komórek.

Normobaria to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, większej zawartości tlenu oraz dwutlenku węgla, a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.

Jak wygląda terapia normobaryczna?

Terapia normobaryczna jest rewelacyjnym zabiegiem długowieczności, ponieważ już po jednej sesji trwającej 2 godziny namnaża się do 100% komórek macierzystych, które krążąc po organizmie docierają do uszkodzonych komórek i tkanek powodując ich regenerację. Dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru sprawia, że już pierwszy zabieg tlenoterapii normobarycznej wpływa na znacznie lepsze dotlenienie komórek. To bezpośrednio przyczynia się do poprawy ich ogólnego stanu i znacznie zmniejsza ewentualne stany zapalne w organizmie. Przyspieszony zostaje także rozwój nowych naczynek krwionośnych.

Cząsteczkowy wodór jako najskuteczniejszy antyoksydant spowalnia podziały komórek – potrafi zahamować procesy starzenia, tym samym wydłużając ich życie. Przebywanie w komorze normobarycznej przyspiesza metabolizm. Przeprowadzone zabiegi pozwalają na efektywniejszą utratę naszej masy ciała i wyszczuplenie sylwetki.

Korzyści terapii normobarycznej:

 • spowolnienie starzenia się organizmu
 • zwielokrotnienie poziomu komórek macierzystych (do 100%)
 • zwiększenie dostępu tlenu do komórek
 • zahamowanie rozmnażania się bakterii beztlenowych
 • wspomaga leczenie onkologiczne
 • znaczne zwiększenie wydolności fizycznej, psychicznej, koncentracji oraz zdolności do zapamiętywania
 • zwiększenie aktywności osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • zmniejszenie obrzęków uszkodzonych tkanek
 • ograniczenie pojawienia się stanów zapalnych
 • działanie stymulujące na komórki zwane fibroblastami, które przyczyniają się do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i jędrność
 • wspomaga leczenie autyzmu
 • zmniejszenie obrzęków uszkodzonych tkanek
 • ograniczenie pojawienia się stanów zapalnych
 • działanie stymulujące na komórki zwane fibroblastami, które przyczyniają się do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i jędrność
 • szybszy rozwój nowych naczyń krwionośnych i długie życie!

Oferowane usługi:

 • „sesja dzienna” /2-godzinna sesja
 • „sesja nocna” /12-godzinna sesja
 • „karnet” /5 sesji
 • „duży karnet” /10 sesji

KARTY PODARUNKOWE – idealny prezent na Mikołaja lub pod choinkę! Istnieje możliwość zakupu karty podarunkowej na 3, 5 lub 10 wejść.

W ofercie normobarii znajdują się również masaże tj. Shiatsu, Lomi Lomi Nui, Breussa, a nawet zajęcia Tai – Chi.

Wszystkim klientom zapewniony jest nieograniczony dostęp do leczniczej i zdrowotnej wody RED-OX o niesamowitych właściwościach! Jest to jonizowana, żywa woda alkaiczna o bogatej zawartości wodoru i ujemnym potencjale redoks.

Rezerwacje:

on-line: Normobaria Rymanów-Zdrój REZERWACJE (kliknij) (po kliknięciu przeniesienie na stronę: https://normobaria-rymanow-zdroj.pl) telefonicznie: 531 522 807

Rezerwacja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-18:00

Kontakt:

Adres: ul. Świerkowa 1, Rymanów-Zdrój Telefon: 531 522 807 E-mail: kontakt@normobaria-rymanow.pl  Strona www: normobaria-rymanow-zdroj.pl Facebook: facebook.com/normobaria.rymanow.zdroj

– Jako nowo wybudowana placówka komory normobarycznej w Rymanowie-Zdroju zapewniamy naszym klientom wysokie standardy utrzymania, jak i profesjonalną obsługę, by zapewnić Państwu jak najprzyjemniejszy pobyt. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – mówią właściciele Normobarii Rymanów-Zdrój. 

Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia strony producenta komór normobarycznych firmy Long Life: https://long-life.pl

materiały nadesłane
tekst sponsorowany
film: youtube.com / Fulmine Studio
30-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook