REKLAMA
Lucas Tour

Pijany ojciec przewoził córkę na skuterze! Wjechali do rowu

JASŁO/ PODKARPACIE. W ubiegłą niedzielę 06.07.2023 r., przed godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wrocanka. Na miejsce natychmiast skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zauważyli leżącego w rowie mężczyznę oraz stojącą obok dziewczynę. Mężczyzna uskarżał się na ból pleców w okolicy kręgosłupa. Oświadczył mundurowym, że to on kierował motorowerem marki Zipp, a wraz z nim podróżowała jego 15-letnia córka. Tłumaczył, że w trakcie jazdy źle się poczuł i w pewnym momencie zjechał z jezdni do rowu, wywracając pojazd. Policjanci natychmiast postanowili przebadać kierowcę alkomatem. Wynik jaki wskazało urządzenie to ponad 3,5 promila alkoholu.

Córka mężczyzny potwierdziła, że podróżowała razem z nim. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie odniosła żadnych obrażeń. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała 39-latka do jasielskiego szpitala, gdzie w związku z urazem kręgosłupa pozostał na dalszym leczeniu.

Na miejscu obecny był również właściciel jednośladu, który pomimo upomnień ze strony funkcjonariuszy, wielokrotnie używał słów nieprzyzwoitych i spożywał alkohol w miejscu zabronionym. Utrudniał im wykonywanie swoich czynności. Za takie zachowanie mundurowi skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci wykonali oględziny motoroweru i miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady. Skuter został usunięty na policyjny parking. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.

źródło: KPP Jasło

zdjęcie: KPP Jasło

09-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)