PILNE: Ponad 5000 mieszkańców Jasła przeciwko straży miejskiej!

W zakończonym referendum dotyczącym likwidacji straży miejskiej w Jaśle 5708 mieszkańców opowiedziało się za likwidacją  tej formacji.

IMG_7406

92% jaślan opowiedziało się za likwidacją straży miejskiej, to jest 5708 głosów. 372 głosów było przeciwnych likwidacji. Mimo dużej akcji promocyjnej referendum, frekwencja wyniosła 20,5% co powoduje, że nie jest ono wiążące dla władz miasta.

Wyniki referendum i dalsze losy jasielskiej straży miejskiej będą dyskutowane na najbliższej sesji rady miasta Jasła. Zarówno komendant jak i burmistrz Jasła Ryszard Pabian na razie nie komentują wyników referendum.

red.


komentarzy 6 do “PILNE: Ponad 5000 mieszkańców Jasła przeciwko straży miejskiej!”

 1. Krystian Skalski napisał(a):

  Przykro nam, że pomimo naszych starań mieszkańcy Jasła nie wzięli demokracji w swoje ręce i nie udało się uzyskać 30% frekwencji.
  Dziękujemy tym, którzy przyszli zagłosować i jesteśmy dumni z tak jednomyślnego wyniku.
  Teraz wszystko w rękach władz…

  Well-loved. Like or Dislike: Dobre 21 Słabe 4

  • Robert napisał(a):

   likwidować i tyle – po co dublować służby i marnować kasę miasta Jasła – wystarczy Policja – przynajmniej wiadomo kto odpowiada za bezpieczeństwo i porządek

   Well-loved. Like or Dislike: Dobre 11 Słabe 1

 2. piesek napisał(a):

  Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Dobre 0 Słabe 3

 3. Prawnik napisał(a):

  Ale jakoś frekwencja nie liczy się do wyborów. Zmięcie ustrój Polski i podłączmy Powiat pod Małopolskę.

  Dobre 1 Słabe 0

 4. he napisał(a):

  prawnik dokaldnie !!! no ale moze chodzi o to ze wybory a referendum na innych zasadach no ale dlaczegoo … noi te marne grosze ktore dostaniemy za komisje a ci na wyzszym stolku po 600 zl hehehe . ogolnie slabo ze ludzie nei poszli glosowac ale trudno i tak kiedys nasz cel zostanie osiagniety a co do tego ze niby starnicy zostana pzreniesienji na stolek policyjny . .. nie wydaje mi sie

  Dobre 0 Słabe 0

 5. obserwator napisał(a):

  Referendum nie wypaliło bo Naród Polski jest głupi. (zwracali na to uwagę już dawno wielcy polscy wieszcze) Najpierw narzeka na Straż Miejską, a kiedy może coś z tym zrobić to nawet pofatygować do referendum się nie chce. Tak jest we wszystkich przypadkach.
  Straż Miejska w Jaśle kosztuje co roku 1,3 miliona złotych – tyle głupi podatnik musi wydać za to że ktoś stoi nad nim z batem. Ile rzeczy można by za tę kwotę zrobić !!!!!
  Albo Polacy zaczną samodzielnie myśleć i aktywnie działać, albo skończą jako niewolnicy i popychadła. „Myślę, więc jestem” – „Nie myślę więc …..”

  Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.