REKLAMA
Lucas Tour

PODKARPACIE. 25-latek topił się w zalewie. Udało się go uratować!

PODKARPACIE. Bohaterską postawą wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski, który uratował życie 25-latka tonącego w zalewie w Łopuszce Małej. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

ratowanie-tonacego-650

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 czerwca po godzinie 19:00 w Łopuszczce Małej. Przebywający nad zalewem 37-latek usłyszał wołanie o pomoc i zauważył, jak kilkanaście metrów od brzegu mężczyzna znika pod wodą.

Bez chwili wahania ruszył z pomocą, sytuacja szybko zaczęła się komplikować, bo tonący bezwładnie opadał na dno zbiornika wodnego. Wtedy mężczyzna zanurkował i wyciągnął tonącego na powierzchnię wody.

 

W wydostaniu go na brzeg pomagały także inne osoby, prowadziły one również dalszą akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu służb ratunkowych. 25-letni mieszkaniec gminy Kańczuga, po przywróceniu tętna, został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski wykazał się godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, życie mężczyzny zostało uratowane.

 

Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość podczas wypoczynku nad wodą. Chwila beztroski może zamienić się w dramat i zakończyć śmiercią!

Pamiętajmy:

– Należy pływać tylko w miejscach strzeżonych.

– Nie wolno wskakiwać do wody w pobliżu urządzeń i budowli hydrotechnicznych.

– Nie wolno skakać do wody w miejscach nieznanych.

– może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.

– Absolutnie nie wolno pływać po spożyciu alkoholu.

– Za bardzo nie należy ufać swoim umiejętnościom pływackim. Zupełnie inaczej wygląda pływanie w basenie niż w zbiorniku wodnym, gdzie nasze umiejętności pływackie mogą nie wystarczyć.

– Nie pływajmy daleko od brzegu.  

KPP Przeworsk

 

08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)