REKLAMA
Lucas Tour

PODKARPACIE. Turniej Strzelecki im. Majora Józefa Rzepki. Trwają zapisy

POWIAT RZESZOWSKI. Trwają zapisy do organizowanego przez Powiat Rzeszowski, w dniu 24 września 2023 r., Turnieju Strzeleckiego im. Majora Józefa Rzepki. Wydarzenie to upamiętnia, wywodzącego się z terenu powiatu rzeszowskiego, Żołnierza Wyklętego.Turniej odbędzie się na Strzelnicy Gminnej „Partyzant” w Sokołowie Młp., od godziny 9:00. Zawody odbywać się będą w trzech kategoriach: dla dzieci i młodzieży, dla kobiet oraz dla mężczyzn.

Organizowany przez Powiat Rzeszowski II Otwarty Turniej Strzelecki im. Majora Józefa Rzepki

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Powiat Rzeszowski, w dniu 24 września 2023 r., II Otwartym Turnieju Strzeleckim im. Majora Józefa Rzepki. Wydarzenie to upamiętnia wywodzącego się z terenu powiatu rzeszowskiego Żołnierza Wyklętego, zamordowanego w 1951 r. z wyroku komunistycznego sądu. Turniej będzie miał charakter cykliczny. Przedsięwzięcie to ma na celu doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz kształtowanie postaw miłości Ojczyzny i zostało objęte patronatem honorowym Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej. Odbędzie się na Strzelnicy Gminnej „Partyzant” w Sokołowie Młp. Zawody odbywać się będą w trzech kategoriach: dla dzieci i młodzieży, dla kobiet oraz dla mężczyzn. Zawodnicy będą rywalizować w dwuboju z pistoletu i karabinu sportowego.

Przedsięwzięcie to ma na celu upowszechnienie strzelectwa sportowego. Jest wyrazem pamięci o urodzonym w Bratkowicach Majorze Józefie Rzepce ps. „Znicz”, oficerze Armii Krajowej Obwodu Rzeszów, uczestniku Akcji Burza, który w ramach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość kierował wywiadem politycznym.

Popiersie Józefa Rzepki oraz innych Żołnierzy Wyklętych z Pułkownikiem Łukaszem Cieplińskim na czele zostało odsłonięte w Rzeszowie w 2013 r. W 2007 r. „za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej” Józef Rzepka został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, który przekazano rodzinie podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej w jego rodzinnej miejscowości.

Szczegółowe informacje o turnieju wraz z regulaminami i załącznikami znajdują się na stronie www.powiat.rzeszowski.pl/turniejstrzelecki. Zgłoszenia wraz z wymaganymi zgodami i oświadczeniami należy przesłać do dnia 20 września 2023 r., na adres e-mail: kaliber@powiat.rzeszowski.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału w turnieju.

źródło: Powiat Rzeszowski, materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Turniej strzelecki. Frekwencja dopisała! Uczcili pamięć Żołnierza Niezłomnego (VIDEO, ZDJĘCIA)

13-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)