REKLAMA
Lucas Tour

Podsumowanie „Listopadowego weekendu” na drogach powiatu jasielskiego

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiej komendy podsumowali długi listopadowy weekend. Na drogach naszego powiatu doszło do kilku kolizji oraz tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie obyło się także bez ujawnienia kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Od minionego czwartku 10 listopada do niedzieli 13 listopada, na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania „Listopadowy Weekend 2016”. W tym okresie zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci interweniowali w związku z 9 zdarzeniami drogowymi. W jednym z tych zdarzeń, zginął pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. W pozostałych ośmiu przypadkach, były to kolizje, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń, a ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W czasie kontroli drogowych policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

303-115580

KPP Jasło

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)