REKLAMA
Lucas Tour

Policjant z Jasła ukończył triathlon na Węgrzech w ekstremalnych warunkach!

WĘGRY. Asp. szt. Łukasz Machowski wciąż przesuwa granice swojej wytrzymałości. Po sukcesie na IV Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IM, wystartował w zawodach na Węgrzech na dystansie pełnego IronMan.

450-271185

O ostatnim sukcesie naszego kolegi informowaliśmy w lipcu. Wtedy podczas występu na Warmii i Mazurach, zdobył 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w ramach zawodów Susz Triathlon 2023.

Jak się okazuje, „Machony” nie osiadł na laurach. Zaczął trenować jeszcze mocniej. Za kolejny cel postawił sobie pokonanie dystansu pełnego IronMan (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu). 5 sierpnia br. podczas urlopu spędzanego na Węgrzech, postanowił wystartować w zawodach eXtremeMan Nagyatád.

Jak zaznaczył, był to jego pierwszy start na tym dystansie. Wynik nie liczył się tak bardzo, jak satysfakcja z ukończenia zawodów. Pomimo obfitych opadów deszczu, Łukasz ukończył triathlon z czasem 11:49:02. Teraz śmiało może nosić miano prawdziwego IRONMAN.

Warto dodać, że u boku naszego kolegi rośnie jego mały następca. Syn Łukasza-Oliwier, w ramach tej samej imprezy wystartował w biegu dzieci z roczników 2014 i 2015 na dystansie 1 km, zajmując 8 miejsce.

Jasielski policjant zawsze podkreśla, że uprawianie tej dyscypliny sportu nie byłoby możliwe bez wsparcia jego żony i dzieci. Dodaje też, że do trenowania triathlonu zachęcił go jego kolega Wojciech Walaszczyk. Dziękuje mu za każdą cenną wskazówkę oraz pomoc w przygotowaniach.

 

źródło: KPP Jasło

zdjęcia: KPP Jasło / eXtremeMan Nagyatad

 


10-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)