REKLAMA
Lucas Tour

Policyjna akcja ,,Znicz” w powiecie jasielskim

JASŁO / PODKARPACIE. Już za kilka dni na drogach powiatu jasielskiego rozpoczną się policyjne działania pod kryptonimem „Znicz 2015”. Akcja potrwa od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada. Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariuszy nie zabraknie także przy cmentarzach, gdzie będą kierowali ruchem.

Każdego roku Wszystkich Świętych to okres szczególny. Wielu z nas wyruszy w podróż, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Na drogach będzie wzmożony ruch. Dlatego w tym czasie priorytetem dla policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa w szczególności w rejonach cmentarzy, kościołów i na głównych szlakach komunikacyjnych. W tych miejscach możemy spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy niż zwykle.

Policjanci będą dbać o płynność i porządek ruchu. Szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców m.in. kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych. Funkcjonariusze będą również kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych cmentarzach w Jaśle będą obowiązywały zmiany w ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe.

Na terenie Jasła zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w trzech miejscach:

– Przy cmentarzu komunalnym ul. Zielona – parkingi: Plac Targowy (bazar), ul. Kilińskiego, Farna, oraz Zielona. Na ul. Kilińskiego za skrzyżowaniem z ul. Farną obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z tabliczką „Nie dotyczy osób niepełnosprawnych” – około 10 miejsc parkingowych.

– Przy cmentarzu przy ul. Mickiewicza, od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie. Natomiast będzie możliwość parkowania pojazdów przy ul. Mickiewicza na drodze dojazdowej do Domu Pogrzebowego, na parkingu wewnętrznym cmentarza, na placu targowym oraz po prawej stronie ulicy. Obok kaplicy cmentarnej zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

– Wybierających się na cmentarz przy ul. Gajowej na osiedlu Niegłowice informujemy, że postój pojazdów będzie możliwy na parkingu obok cmentarza i po prawej stronie ulicy. Około 5 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych wyznaczonych zostanie w rejonie bramy cmentarnej.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną na ul. Mickiewicza i Kilińskiego od 31.10.2015 r. (od godzin popołudniowych) do 02.11.2015 r.

W dniu Wszystkich Świętych od godz. 8 do 17 kursować będą w cyklu ciągłym bezpłatne autobusy w kierunku cmentarza przy ul. Mickiewicza z przystankiem początkowym przy ul. Dworcowej oraz  ul. P. Skargi obok kościoła Fara.

Jednocześnie przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w następujących terminach:

– 31 października (sobota) w godzinach 18:00 – 22:00
– 1 listopada (niedziela) w godzinach 8:00 – 22:00.

Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybierają się na cmentarz po to, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Tłok mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy. Dlatego zachowajmy ostrożność.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej podróży!

źródło: KPP Jasło

jaslo

29-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)