REKLAMA
Lucas Tour

Policyjny pościg za pijanym motocyklistą (FOTO)

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Policjanci z krośnieńskiej drogówki prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego jednoślad nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy patrolowali odcinek drogi wojewódzkiej nr 897 w rejonie miejscowości Jaśliska. Około godz. 19, funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z przeciwka motocykl typu cross, który nie posiadał obowiązkowego oświetlenia oraz tablicy rejestracyjnej. Policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego, który ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Kierujący motocyklem, podczas ucieczki, popełniał szereg wykroczeń, m.in. przekraczał dopuszczalną prędkość, pędząc około 140 km/h w terenie zabudowanym. Doświadczona para policyjnych motocyklistów, chcąc przerwać brawurową jazdę uciekającego, skutecznie go blokowała, redukując prędkość i uniemożliwiając ponowne rozpędzenie się kierującego crossem. Desperacka próba wyprzedzenia patrolu nieutwardzonym poboczem, doprowadziła do kolizji z policyjnym motocyklem i upadkiem uciekającego oraz podróżującej z nim osoby.

Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Jaśliska. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie był zarejestrowany i ubezpieczony. W wyniku upadku, kierujący oraz podróżująca z nim 18-latka, nie doznali poważnych obrażeń.

Motocyklista odpowie przed sądem za wszystkie popełnione przez siebie wykroczenia oraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KMP KrosnoZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zderzenie osobówek. Jedna osoba w szpitalu (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)