REKLAMA
Lucas Tour

Ponad 500 wniosków i 3,2 miliarda na stole

PODKARPACIE. Ponad 500 wniosków na kwotę 3,2 mld zł wpłynęło w naborze o wsparcie w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wojewoda Ewa Leniart poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że o uzyskanie środków ubiegają się jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli – podkarpackie gminy złożyły łącznie 408 wniosków, natomiast ze strony powiatów wpłynęło ich 96:

– wnioskowana kwota dla gmin, miast na prawach powiatu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (w sumie 408 wniosków) to 2 481 082 858,80 zł;

– wnioskowana kwota dla powiatów 771 033 056,00 zł (w sumie 96 wniosków).

Całkowita wnioskowana kwota: 3 252 115 914,80 zł.

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł. W sytuacji, gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji to tarcza dla samorządów. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.

Złożone wnioski dotyczą m. in. rozbudowy infrastruktury szkolnej, szpitalnej, przebudowy sieci kanalizacyjnych, modernizacji oświetlenia, budowy sieci wodociągowych i stacji uzdatniania wody, przebudowy budynków użyteczności publicznej, budowy i przebudowy dróg zniszczonych przez powódź, rozbudowy infrastruktury drogowej, budowy krytych pływalni i basenów czy zakupu wozów strażackich.


Zdjęcie poglądowe

16-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)