REKLAMA
Lucas Tour

Popłyną po rekord dla Kuby Procanina

JASŁO / PODKARPACIE. Już za niespełna dwa tygodnie na krytej pływalni w Jaśle odbędzie się II edycja Nocnego Charytatywnego Pływania. W ubiegłym roku uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie ponad 370 kilometrów! W tym roku chcą pobić rekord płynąc dla Jakuba Procanina.

Kuba zmaga się z poważną chorobą. W lipcu dowiedział się, że jest chory na raka. Dla aktywnego sportowca wieść o nowotworze była podwójnym ciosem. Kuba jednak ani myśli się poddawać. Rozpoczął najważniejszy mecz w swoim życiu, w którym jego rywalem jest mięsak maziówkowy. Organizatorzy II edycji Nocnego Charytatywnego Pływania w Jaśle nie zastanawiali się długo podejmując decyzję, komu w tym roku chcieliby pomóc.

Jakub Procanin

Jakub Procanin

 

– Uznaliśmy, że nie będzie nic piękniejszego niż zorganizowanie tegorocznej imprezy, której jedną z idei jest niesienie pomocy przez aktywność fizyczną dla sportowca, którego kariera wyhamowała ze względu na chorobę. Do pływania tradycyjnie zapraszamy dzieciaki oraz dorosłych. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych. Popłynąć może dosłownie każdy. Dzięki dobrowolnym wpłatom od uczestników mamy nadzieję zebrać pieniądze na leczenie Kuby – mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.

Dla uczestników imprezy przewidziano pamiątkowe dyplomy. Osoby, które zdecydują się podjąć wyzwanie i przepłyną najdłuższy dystans otrzymają okolicznościowe puchary oraz statuetki. Organizatorzy przygotowali również 100 medali dla uczestników, którzy przepłyną, co najmniej 1000 m. Impreza odbędzie się w nocy z 12/13 listopada 2016. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 19:00. Wówczas pływanie rozpoczną dzieci. Dorosłych zapraszamy na 20:00. Pływanie zakończy się o 4:00.

Zapisy już wystartowały. Zgłoszeń można dokonywać internetowo na adres katecibor@gmail.com lub telefonicznie pod numerem tel. 604776994. Uwaga! Zapisy przed imprezą przewidziane są dla długodystansowców, którzy zadeklarują przepłynięcie co najmniej 10 km. Pozostali uczestnicy mogą zapisać się w dniu imprezy.

Nocne_plywanie_popr_2

W akcję zbierania pieniędzy na leczenie Jakuba Procanina mogą włączyć się wszyscy, w tym lokalni przedsiębiorcy dokonując dobrowolnej wpłaty bądź fundując upominki dla uczestników Nocnego Charytatywnego Pływania. W akcję włączyło się już Centrum Dietetyczne Naturhouse w Jaśle. Apel o wsparcie prezentujemy poniżej.

APEL

Organizatorami II edycji Nocnego Charytatywnego pływania w Jaśle jest Klub Sportowy SPEED Jasło oraz MOSiR w Jaśle. Patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta Jasła oraz Starosta Jasielski.

materiały nadesłane

04-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)