REKLAMA
Lucas Tour

Potrącenie na przejściu dla pieszych. 81-letnia kobieta w szpitalu (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na ulicy Baczyńskiego w Jaśle. Kierujący osobowym peugeotem potrącił na przejściu 81-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

W minioną sobotę po godz. 19, na ulicy Baczyńskiego w Jaśle, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 81-letnia kobieta potrącona przez samochód. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że kierujący osobowym peugeotem, jadąc ulicą Baczyńskiego, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do jasielskiego szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego prowadzi KPP w Jaśle  

Przypominamy, że znak D-6 „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

pw

2_38

 

1_69

 

źródło: KPP Jasło

19-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)