REKLAMA
Lucas Tour

Pożar w Bieszczadach. VIDEO z akcji gaśniczej strażaków

Pożar w Bieszczadach. VIDEO z akcji gaśniczej strażaków

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dzisiaj około południa, w miejscowości Strzebowiska w gminie Cisna, wybuchł pożar pensjonatu. Z budynku szybko ewakuowało się 5 osób, które na szczęście nie odniosły obrażeń. Ogień zdołał jednak rozprzestrzenić się na większej części obiektu. Z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej, łącznie ponad 50 strażaków. Publikujemy VIDEO z akcji gaśniczej nagrane przez świadka zdarzenia.

O pożarze, który wybuchł dzisiaj około południa informowaliśmy tutaj: W Bieszczadach płonie pensjonat. Z ogniem walczy ponad 50 strażaków! oraz tutaj: ZDJĘCIA z pożaru pensjonatu w Bieszczadach. Trwa akcja strażaków.

Sytuacja na miejscu była bardzo trudna ponieważ ogień objął większą część budynku, a dojazd na miejsce zdarzenia nie należał do najłatwiejszych.

Z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej OSP i PSP, łącznie ponad 50 strażaków. Między innymi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Krosna, Cisnej, Polańczyka czy Baligrodu.

Pożar jest już opanowany. Trwa dogaszanie – mówił w rozmowie z naszym reporterem (około 14:15) bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Akcja strażaków potrwa jeszcze kilka godzin. Dach budynku pokryty jest gontem, dlatego potrzebna będzie częściowa rozbiórka obiektu. Trzeba będzie dotrzeć do każdego zarzewia ognia. Na pewno będziemy korzystać z kamery termowizyjnej. Jeszcze przed przybyciem strażaków, z budynku ewakuowało się 5 osób, byli to pracownicy. Nikomu nic się nie stało.

Na ten moment nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru.


Foto (4): KP PSP w Lesku

video: Mariusz Krosno, materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)