SANOK / PODKARPACIE. Tegoroczny 13. Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs”. Prawa Człowieka w Filmie w Sanoku zorganizowały: BWA Galeria Sanocka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. Grodka w Sanoku oraz Towarzystwo Artystyczno-Edukacyjne Aura-Art.
W dniach 27-28 października Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku gościła studentów, młodzież szkół średnich oraz innych chętnych do udziału w wydarzeniach festiwalowych. Festiwal rozpoczęła debata oksfordzka zorganizowana przez Joannę Sarnecką, a prowadzona przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Była to okazja do rzeczowej, kulturalnej i zgodnej z regułami retorycznymi dyskusji na temat problemu imigrantów.
Najważniejszymi wydarzeniami Watch Docs są oczywiście projekcje filmów dokumentalnych, których w PWSZ można było obejrzeć aż sześć. Od urokliwej, pełnej spokoju i mądrości życiowej opowieści o parze staruszków żyjących na norweskiej prowincji („Rodzeństwo jest na zawsze”), przez czasem trudne, ale niepozbawione nadziei ludzkie historie z różnych kultur (armeńska „Pieśń Pasterza, serbsko-bośniacka „Ucieczka”, szkocka „Urzędnicy” i polska „Dzieci dzwonią”), po poruszający dokument przedstawiający traumatyczne przeżycia Ruandyjczyków, świadków ludobójstwa we własnym kraju („FC Rwanda”).
To nie koniec Watch Docs w PWSZ: już 2 listopada ruszają dwudniowe warsztaty reportażu filmowego, a tydzień później, 9 listopada – warsztaty fotograficzne. Celem obu spotkań jest ukazanie, jak z wykorzystaniem mediów można zwrócić uwagę społeczeństwa na człowieka i jego los.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.