REKLAMA
Lucas Tour

Ratownicy odnaleźli 65-latka za pomocą drona! (ZDJĘCIA)

CERGOWA / PODKARPACIE. Od poniedziałku 28 czerwca w okolicach Cergowej w gminie Dukla trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 65-letniego mężczyzny. Po prawie 24 godzinach od zaginięcia, specjalistyczny dron i program SARUAV wskazały potencjalnego poszukiwanego. W wytypowane miejsce zadysponowano ratowników, którzy zaopatrzyli i bezpiecznie przetransportowali 65-latka do domu. To pierwszy przypadek skutecznej akcji drona poszukiwawczego w Polsce.

Mamy odnalezienie! – zakomunikowali wczoraj po południu ratownicy Bieszczadzkiej grupy GOPR. – Pierwsze w Polsce skuteczne odnalezienie poszukiwanego za pomocą drona i programu SARUAV! Po prawie 24 godzinach od zginięcia program wskazał potencjalnego poszukiwanego. We wskazane miejsce zostali zadysponowani ratownicy a następnie Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Poszukiwania za pomocą Bezzałogowego Statku Powietrznego jest jednym z wielu elementów wchodzących w skład poszukiwań zaginionego – czytamy w komunikacie GOPR Bieszczady w mediach społecznościowych.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w poszukiwaniach i kolejne odnalezienie żywego człowieka. Bezzałogowe Statki Powietrzne wraz z oprogramowaniem zostały zakupione w ramach projektu CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine – informuje GOPR Bieszczady (Fb).

źródło: Red., Bieszczadzka Grupa GOPR – Fb

30-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)