REKLAMA
Lucas Tour

RZESZÓW. Co wydarzyło się na lotnisku Rzeszów-Jasionka?

RZESZÓW. Co wydarzyło się na lotnisku Rzeszów-Jasionka?

RZESZÓW. Co wydarzyło się na lotnisku Rzeszów-Jasionka?

Z portu lotniczego w Jasionce korzystają tysiące osób. Jak podaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, w styczniu padł rekord, bo odprawiło się 57,5 tys. pasażerów, co jest wynikiem o 10 procent lepszym od najlepszego do tej pory stycznia 2019 roku. Władze i obsługa lotniska dbają, by osoby korzystające z usług były zadowolone, ale zawsze pojawiają się pytania i z takimi właśnie zgłaszają się do nas czytelnicy portalu. 

Dlaczego całe wejście do lotniska jest tak ogrodzone, że człowiek się gubi? Barierki, ogrodzenia, taśmy – zgłosił do nas czytelnik Rzeszów24, który podzielił się materiałem wideo. 

Faktycznie, jak widać na nagraniu nadesłanym do redakcji, wejście na lotnisko Rzeszów-Jasionka ozdabia niezbyt urocza kombinacja ochraniająca przed spadającym z dachu budynku śniegiem. 

– Jak tylko zobaczyliśmy, że śnieg spada, to odcięliśmy przestrzeń dla bezpieczeństwa osób korzystających z portu lotniczego. Jest kilka niedogodności i wygląda to jak wygląda, ale najważniejsze, że jest bezpiecznie – mówi Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Jak zaznacza rzecznik, władze lotniska dbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale również komfort i poszerzenie destynacji. 
W styczniu br. zanotowano ponad 900 operacji lotniczych, a najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair (prawie 27 tys.) oraz PLL LOT (15 tys.) i Wizz Air (ponad 6 tys.), zaś 5,5 tys. osób wybrało zimowe urlopy w Egipcie. Jeśli chodzi o ranking odwiedzonych miast to najchętniej latano do Londynu (prawie 17 tys. pasażerów), Warszawy (15 tys.) i Dublina (4,5 tys.). Lotnisko w Jasionce finalizuje szczegóły letniej „siatki”, w której są już czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii, Tunezji i Albanii oraz sezonowe loty do Zadaru czy Gdańska. 27 marca z podrzeszowskiego portu wznowione zostaną połączenia LOT-u do Nowego Jorku-Newark, a 23 kwietnia – Lufthansy do Monachium.

 

Video. Czytelnik redakcji Rzeszów24
Fot. Materiały prasowe Portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

 

 

 

 

 


10-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)