REKLAMA
Lucas Tour

„Nie hejtujcie Podkarpacia”. Będzie manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 20 lipca podkarpacka młodzieżówka Wiosny organizuje pokojową manifestację o nazwie „Nie hejtujcie Podkarpacia„.

Organizatorzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści do mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy przed tygodniem w wyborach prezydenckich oddali swój głos na Andrzeja Dudę.

Przechwytywanie_193

Foto: Esanok.pl / wiec Andrzeja Dudy w Jasienicy Rosielnej, 10.07.2020

Nie zgadzamy się na nienawiść wobec wyborców Andrzeja Dudy! Żadnych ALE. Nienawiść to JEDYNA zaraza, z którą musimy walczyć! – stwierdza młodzieżówka Wiosny na Podkarpaciu, organizator manifestacji, która odbędzie się w Rzeszowie.

„Nie hejtujcie Podkarpacia” – pod tym hasłem działacze lewicowego Przedwiośnia namawiają mieszkańców do spotkania się w poniedziałek 20 lipca o godzinie 17:00 na rzeszowskim Rynku.

Chcą w ten sposób żeby wyrazić swój sprzeciw wobec hejtu i mowy nienawiści, jaka dotyka mieszkańców Podkarpacia, którzy w wyborach prezydenckich oddali swój głos na Andrzeja Dudę.

Przypomnijmy, w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020, w skali kraju Andrzej Duda zdobył 51,03 procent głosów, a Rafał Trzaskowski 48,97 procent.

W województwie podkarpackim znacząca większość, bo 70,92 procent głosów została oddana na Andrzeja Dudę, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 29,08 procent wyborców.

Demonstracja ma mieć charakter pokojowy

Mowa nienawiści to prosta droga do tragedii i trzeba jej przeciwdziałać. Bądźmy solidarni i troszczmy się o siebie. Budujmy mosty a nie mury. Zapraszamy na pokojową demonstrację przeciw nienawiści. Weźcie ze sobą transparenty i pozytywną energię. Dołącz do nas! Podkarpacie to nasz wspólny dom – zachęcają do udziału w manifestacji organizatorzy.

Organizatorzy proszą wszystkich uczestników wydarzenia o stosowanie zalecanego odstępu oraz o używanie maseczki ochronnej.

Źródło: Przedwiośnie na Podkarpaciu / Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

19-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)