REKLAMA
Lucas Tour

SANOK: Dlaczego warto studiować Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Uczelni Państwowej?

Poznaj najważniejsze powody:

Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne uwzględnia przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia zostały dobrane w taki sposób, żeby studentów nauczyć zarówno podstaw prawnych zapewniania bezpieczeństwa Polski oraz Unii Europejskiej, jak również pokazać im zasady działania służb i podmiotów, które odpowiednie działania prowadzą.

Student uzyska wiedzę związaną z przyszłym zawodem, a także pozna przyczyny i przebieg ważnych konfliktów zbrojnych oraz działań podejmowanych przez służby specjalne. Dowie się więcej na temat aktualnej sytuacji na świecie dotyczącej zaistniałych zagrożeń w dziedzinie spraw gospodarczych, społecznych, konfliktów międzynarodowych.

Jakość kształcenia studentów bezpieczeństwa wewnętrznego zapewnia doświadczona kadra dydaktyczna z długoletnim stażem w służbach mundurowych i podmiotach cywilnych zarządzających bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

Studiując w Sanoku, poza wiedzą potrzebną do pracy w podmiotach zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa i porządku publicznego, zyskasz także:

●możliwość zdobycia uprawnień detektywa (studia I stopnia)
●przygotowanie do egzaminu z kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (studia I stopnia)

Zdobędziesz wiedzę potrzebną do działania w obszarach:

► bezpieczeństwa i porządku publicznego (przygotowanie do służby w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Wojsku Polskim oraz pracy w Państwowym Ratownictwie Medycznym, GOPR)

► zarządzania kryzysowego (przygotowanie do pracy w wydziałach bezpieczeństwa organów i instytucji administracji rządowej i samorządowej oraz w firmach i instytucjach publicznych na stanowiskach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego, ekologicznego, itp.)

Mamy dla Ciebie doskonałe warunki do nauki i do spędzania wolnego czasu!

●Nasze Centrum Sportowo-Dydaktyczne to nowoczesna, w pełni wyposażona, pełnowymiarowa hala sportowa z zapleczem i widownią, sala fitness, sala rehabilitacyjna oraz siłownia. Dodatkowo Centrum posiada reprezentacyjną aulę wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Hala sportowa składa się z pełnowymiarowego boiska z nawierzchnią parkietową oraz pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym. Widownia może pomieścić około 300 osób. Hala służy nie tylko studentom Uczelni, ale także jest miejscem rozgrywania licznych turniejów wielu dyscyplin oraz rozgrywek ligowych. Z hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego korzystają m.in. siatkarze pierwszoligowego TSV Sanok, ekstraligowi unihokeiści Wilki Sanok.

●Posiadamy profesjonalnie wyposażone laboratoria, sale ćwiczeń, sale do zajęć praktycznych, sale wykładowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny.

●Planujemy rozbudowę bazy szkoleniowej o salę ćwiczeń – wyposażoną w trenażer laserowy do komputerowej symulacji strzelań oraz strzelnice na broń pneumatyczną. Zakupimy broń pneumatyczną oraz broń palną pozbawioną cech użyteczności, co umożliwi ćwiczenia z zakresu budowy, składania
i rozkładania typowych jednostek broni krótkiej i długiej.

●W trakcie nauki organizujemy wyjazdy na strzelnice otwarte i zamknięte (Lesko, Rymanów, Nowy Łupków, w celu nauki strzelania z broni sportowej i bojowej.
•W ramach działalności koła naukowego bezpieczeństwa wewnętrznego „VIS” rozwijamy zainteresowania związane ze strzelectwem sportowym i bojowym. Zamierzamy doskonalić znajomość zasad bezpieczeństwa, technik strzelania i obsługi broni. Będziemy poszerzać wiedzę na temat obecnego i dawnego uzbrojenia używanego w służbach bezpieczeństwa publicznego, Wojsku Polskim oraz w wybranych armiach świata. Planujemy także utworzenie drużyny strzeleckiej i udział w zawodach sportowych.

I na koniec: kropka nad i”

Obiekty Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku zlokalizowane przy ul. Mickiewicza od początku są związane z mundurem. Od czasu ich wybudowania w 1912 r. stacjonowały tutaj kolejno regiment piechoty austro-węgierskiej, następnie w czasach II RP – 2. Pułk Strzelców Podhalańskich, po II wojnie światowej żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza, a następnie funkcjonariusze Straży Granicznej (do dzisiaj w jednym z budynków).

Zapisz się i studiuj w Sanoku! www.up-sanok.edu.pl/rekrutacja

materiały nadesłane

03-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)