REKLAMA

Skarb św. Antoniego – kolejna gra miejska w Jaśle

JASŁO / PODKARPACIE. W tym roku obchodzimy 20. rocznicę ustanowienia św. Antoniego patronem Jasła. Z tej okazji powstała kolejna, trzecia już gra miejska. Tym razem celem poszukiwań jest tajemniczy skarb św. Antoniego.

Trasa gry, w której w dokładnym odnalezieniu pomaga załączona mapka, przebiega głównie przez centrum miasta. Oprócz odnalezienia wyznaczonych miejsc, poszukiwacze muszą również odszyfrować mapę z symbolami, rozwiązać zagadki i za pomocą specjalnego deszyfratora odczytać hasło, które mówi o skarbie patrona Jasła.

Kartę gry można pobrać z oficjalnej strony Miasta Jasła, z zakładki turystyka. Jej autorkami są: Ilona Dranka i Klaudia Kozień. Skarb św. Antoniego to trzecia gra miejska dzięki której mieszkańcy i turyści mogą poznawać nasze miasto. Wcześniej udostępnione zostały: „Tajemnice Mistrza Bartłomieja” oraz „Historia zaklęta w kamieniu”.

Skarb Św. Antoniego

Gra turystyczna, to forma zabawy, która od lat cieszy się popularnością na całym świecie. Dla miast, to doskonałe narzędzie promocji, upowszechniania informacji o różnych wydarzeniach i postaciach, a jednocześnie wspaniała rozrywka dla całych rodzin, grup przyjaciół, czy miłośników indywidualnych pieszych wędrówek.

UM Jasło

12-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.