Stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Jasła (ZDJĘCIE)

JASŁO / PODKARPACIE. 90 uczniów jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów otrzymało dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana nagrody i stypendia za rok szkolny 2016/2017. Wyróżnienia te przyznawane są na podstawie przyjętego przez Miasto Jasło „Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Mieście Jaśle”.

W 2011 r. Rada Miejska Jasła uchwaliła „Lokalny Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Mieście Jaśle”, by promować osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe uczniów.

W tym roku nagrodę rzeczową Burmistrza Miasta Jasła otrzymało 8 uczniów klas III publicznych i niepublicznych gimnazjów, którzy uzyskali wzorową ocenę z zachowania; mają średnią ocen z obowiązkowych przedmiotów nauczania co najmniej 5,0; brali udział w konkursach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych, sportowych, zdobywając tytuł laureata na szczeblu co najmniej rejonowym.

Stypendium przyznano w sumie 82 uczniom: 61 za wyniki w nauce, a 21 za osiągnięcia jednokierunkowe. Stypendium jest nagrodą pieniężną i wynosi dla ucznia szkoły podstawowej 658 zł, a dla ucznia gimnazjum 1128 zł. Ubiegać się o nie mogli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych i uczniowie klas od I do III gimnazjum.

Warunkiem uzyskania stypendium za wyniki w nauce było otrzymanie wzorowej oceny z zachowania oraz średniej ocen 5,6 – w przypadku uczniów szkół podstawowych i 5,4 dla uczniów szkół gimnazjalnych. Stypendium za wybitne osiągnięcia jednokierunkowe przyznawane jest za uzyskanie co najmniej bardzo dobrej oceny z zachowania, tytułu laureata konkursu zorganizowanego przez Kuratora Oświaty o zasięgu co najmniej ponadwojewódzkim lub tytułu laureata innego konkursu albo zawodów sportowych na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Nagrodzeni uczniowie

Nagrody Burmistrza Miasta Jasła:
Kamil Miśkowiec (Gimnazjum nr 1), Katarzyna Majka (Gimnazjum nr 1), Anna Szot (Gimnazjum nr 2), Wiktoria Śliwa (Gimnazjum nr 2), Milena Kosiba (Gimnazjum nr 4), Anna Pachana (Gimnazjum nr 4) Klaudia Goleń (Gimnazjum nr 5), Karolina Łysik (Gimnazjum nr 5).

Stypendia za wyniki w nauce:
uczniowie szkół podstawowych: Weronika Wesecka (Szkoła Podstawowa nr 2), Kinga Hap (Szkoła Podstawowa nr 2), Maria Adamska (Szkoła Podstawowa nr 2), Aleksander Hycnar (Szkoła Podstawowa nr 4), Bartosz Rup (Szkoła Podstawowa nr 4), Magdalena Fila (Szkoła Podstawowa nr 4), Anna Owsianka (Szkoła Podstawowa nr 10), Oliwia Górniak (Szkoła Podstawowa nr 10), Dominika Juszczyk (Szkoła Podstawowej nr 10), Weronika Ostalecka (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12), Piotr Szot (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12).

uczniowie gimnazjów: Joanna Owsiak (Gimnazjum nr 1), Mateusz Uliasz (Gimnazjum nr 1), Bartosz Seweryn (Gimnazjum nr 1), Kamil Kras (Gimnazjum nr 1), Zuzanna Gomuła (Gimnazjum nr 1), Kinga Niebieszczańska (Gimnazjum nr 1), Paulina Michowicz (Gimnazjum nr 1), Aleksandra Borda-Sieczkowska (Gimnazjum nr 1), Anna Pawluś (Gimnazjum nr 1), Dawid Stopa (Gimnazjum nr 1), Magdalena Pabisz (Gimnazjum nr 1), Zuzanna Krzyszczuk (Gimnazjum nr 1), Gabriela Babiarz (Gimnazjum nr 1), Zuzanna Skiba (Gimnazjum nr 1), Anna Kuźnar (Gimnazjum nr 1), Sylwia Kołodziej (Gimnazjum nr 1), Kinga Strugała (Gimnazjum nr 1), Maciej Jaracz (Gimnazjum nr 1), Katarzyna Midura (Gimnazjum nr 1), Aleksandra Marek (Gimnazjum nr 1), Roman Gicala (Gimnazjum nr 1), Patrycja Kotulak (Gimnazjum nr 1), Julia Madej (Gimnazjum nr 1), Sebastian Strugała (Gimnazjum nr 1), Julia Warchoł (Gimnazjum nr 1), Magdalena Stachacz (Gimnazjum nr 1), Kacper Libuszowski (Gimnazjum nr 1), Justyna Wilk (Gimnazjum nr 1), Małgorzata Bugała (Gimnazjum nr 1), Wiktoria Rączka (Gimnazjum nr 1), Natalia Zabawa (Gimnazjum nr 1), Gabriela Wolsza (Gimnazjum nr 1), Natalia Zaleśny (Gimnazjum nr 1), Maja Mejza (Gimnazjum nr 1), Wiktoria Piątkowska (Gimnazjum nr 1), Adrian Rachowicz (Gimnazjum nr 1), Stanisław Władyka (Gimnazjum nr 1), Kacper Augustyn (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Aleksandra Czerkowicz (Gimnazjum nr 2), Dawid Domasławski (Gimnazjum nr 2), Gabriela Hendzel (Gimnazjum nr 2), Patrycja Kolbusz (Gimnazjum nr 2), Bartosz Królikowski (Gimnazjum nr 2), Karolina Sokołowska (Gimnazjum nr 2), Anna Szot (Gimnazjum nr 2), Wiktoria Śliwa (Gimnazjum nr 2), Aleksandra Wilk (Gimnazjum nr 2), Katarzyna Rączka (Gimnazjum nr 4), Marcin Ochwat (Gimnazjum nr 5), Gabriela Rzońca (Gimnazjum nr 5).

Stypendia jednokierunkowe:
uczniowie szkół podstawowych: Natalia Tomkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1), Marcin Nawrocki (Szkoła Podstawowa nr 2), Radosław Dybka (Szkoła Podstawowa nr 2), Patrycja Bania (Szkoła Podstawowa nr 2), Mateusz Kluszczyk (Szkoła Podstawowa nr 2).

uczniowie gimnazjów: Natalia Nocula (Gimnazjum nr 1), Patryk Zawadzki (Gimnazjum nr 1), Paweł Nawrocki (Gimnazjum nr 1), Aleksandra Potempa (Gimnazjum nr 1), Jakub Kalisz (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Katarzyna Majka (Gimnazjum nr 1), Jakub Świstak (Gimnazjum nr 1), Kamil Miśkowiec (Gimnazjum nr 1), Marek Patrzałek (Gimnazjum nr 1), Łukasz Paździerz (Gimnazjum nr 1), Anna Zdebska (Gimnazjum nr 1), Julia Świątek (Gimnazjum nr 1), Roksana Ciborowska (Gimnazjum nr 2), Julia Kosiek (Gimnazjum nr 2), Maciej Sroka (Gimnazjum nr 2), Jakub Frączek (Gimnazjum nr 2).

Źródło: UM Jasło


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.