REKLAMA
Lucas Tour

Szarża 70-latka! Czy kierowcy po 70 powinni przechodzić specjalne badania?

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło wczoraj, na ul. Krakowskiej . 70-latek, kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z drugą toyotą. W wypadku ucierpiała jedna osoba.

Wczoraj, policjanci pracowali na miejscu wypadku, do jakiego doszło po godz. 13, na ul. Krakowskiej w Przeworsku. Wstępnie ustalono, że 70-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, kierując samochodem marki Toyota, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącą toyotą.

Do szpitala został przewieziony 24-letni  kierowca toyoty
Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od decyzji podejmowanych przez nas na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób.

Foto: Miejsce zdarzenia drogowego uszkodzony pojazd Toyota Yaris oraz obecna straż pożarna i policja/  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

Według prognozy GUS już 2050 r w Polsce będzie mieszkać bardzo dużo osób w starszym wieku co będzie stanowiło aż 40,4% całego społeczeństwa. Przybędzie nam kierowców seniorów. Czy może mieć to wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego?
123_1

Źródło: KPP Przeworsk /red./ Fot. asp. sztab. Leszek Szczepański


26-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)