REKLAMA
Lucas Tour

„Szklane domy”, a energooszczędność! Gotowe projekty domów z dużymi przeszkleniami

Dom przy Bukowej 9 galeriadomow.pl

Jednym z kluczowych pytań, w sytuacji kiedy wybieramy projekt domu, jest kwestia przeszkleń. Czy opłacalne, sensowne jest projektowanie dużych okien i szerokich przeszkleń tarasu, czy może ograniczyć ilość szkła do koniecznego minimum, oszczędzając sobie tym samym ciągłego mycia łatwo brudzących się powierzchni?

Poglądowa opinia mówiąca, że szyby poważnie wychładzają mieszkanie i słabo izolują od niekorzystnych warunków atmosferycznych, zdaje się już dziś być archaiczna i nieprawdziwa. Współczesna technologia nadaje przeszkleniom tak doskonałe właściwości termiczne, że coraz częściej poważni biznesowi inwestorzy i ci równie poważni, lecz dużo bardziej indywidualni, decydują się na szkło, jako na element wyraźnie ożywiający i ekonomicznie opłacalny, wbrew powszechnym opiniom.

Dom przy Cyprysowej 15 S3 galeriadomow.pl

Hi- tech w służbie idei. Komfort dzięki technologii

Duży przeszklony taras z przesuwanymi drzwiami to wyraźne poszerzenie przestrzeni mieszkalnej i komfort obcowania z naturą. Od dawna wiadomo, że nic tak nie ogrzewa jak ciepłe promienie południowego słońca. Wpuszczone przez tarasowe okno nawet w zimne popołudnie skutecznie doświetlą i ogrzeją Twój salon. Technologia wielokomorowych profili aluminiowych lub PCV, zastosowanych w połączeniu ze współczesnymi elementami szklanymi pozwala na „ciepłe” i komfortowe korzystanie z szklanych powierzchni. Nowoczesne szyby energooszczędne są doskonałym sposobem na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Najlepsze, pośród dostępnych na rynku, mają współczynnik przenikania ciepła Ug w granicach 0,4-0,6 W/m2K. Najlepsze okna energooszczędne posiadają potrójne lub nawet poczwórne oszklenie. Klucz do sukcesu leży w wykorzystaniu szlachetnych gazów (argon, krypton) do wypełnienia przestrzeni międzyszybowej. Okna wykonane w takiej technologii mają najlepsze właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo, od zewnętrznej strony szyby w oknach energooszczędnych zwykle pokryte są specjalną powłoką termiczną, która ociepla okno.

Otwarty dom – aranżacje z potencjałem

Duże przeszklenia mają również wyjątkowe walory estetyczne, dające liczne możliwości aranżacji wnętrza. Otwarty salon, szczególnie w upalne wakacyjne dni, pozwoli przede wszystkim zaoszczędzić na doświetlaniu wnętrza, a co najważniejsze wprowadzi do naszego domu przyjemny zapach lata. Połączony z tarasem stanowi centrum życia towarzyskiego. Można tu śmiało grillować i opalać się w leniwe popołudnia. Współczesne trendy w budownictwie idą w stronę poszerzania przestrzeni mieszkalnej o np. ogrody zimowe, które jak sama nazwa wskazuje, oferują doskonałe warunki mieszkaniowe nawet w czas chłodnej zimy. Przeszklone sfery mieszkalne (dzięki termicznym komorom szyb) dają zimą i jesienią nie tylko tak upragnione i niezbędne do życia światło, lecz również normalną, regularną przestrzeń egzystencji. Rozbudowany o ogród zimowy salon, czy przeszklony taras, ożywiają living room, czyli serce domu.

Zatem patrząc na gotowe projekty domów, wybierając je z szerokiej galerii oferowanych na rynku, warto zwrócić uwagę na przeszklenia tarasu i salonu. Nie należy bać się szkła! Współcześnie jest ono coraz bardziej popularne i sprawdza się w wielu typach zabudowy, od nowoczesnych wieżowców, po prywatne domy.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

03-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook